Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jezus uśmiecha się do matki

O krzyżu, który ukazuje więzi między naszym życiem i męką Pańską na Drodze Krzyżowej w Nasielsku.

Drogę Krzyżową prowadził wikariusz parafii. św. Wojciecha ks. Grzegorz Ostrowski. W niesieniu krzyża wzięli udział przedstawicieli nasielskich organizacji: strażacy, służba zdrowia, koła różańcowe, nauczyciele, służba liturgiczna, Ruch Rodzin Nazaretańskich, Akcja Katolicka, przedsiębiorcy, harcerze, chórzyści.

W czwartej stacji wybrzmiało słowo o roli matki i o wychowaniu: "Nowo narodzone dziecko nie potrafi się uśmiechać. Musi się dopiero nauczyć tego sposobu wyrażania emocji. Najczęściej uśmiechu uczy się od pochylającej się nad nim z czułością mamy. Drogi Jezu, który na drodze męki spotykasz swoją matkę; która być może przez łzy próbuje się do Ciebie uśmiechnąć, aby dodać Ci otuchy i odwagi, uśmiechnij się teraz do naszych mam, uśmiechnij się do wszystkich matek mieszkających w naszej parafii, wszystkich matek modlących się w naszym kościele. Ty wiesz jak bardzo potrzebują Twojego wsparcia w dziele wychowania swoich dzieci. Ile spraw powierzają ci na co dzień, aby potem móc wrócić do swoich domów i tryskać optymizmem pomimo bólu i cierpienia, pomimo przeżywanych trudności. A nam dopomóż docenić pracę, wysiłek i starania każdej matki, nie tylko tej naszej, ale także żony, sąsiadki, koleżanki z pracy, przyjaciółki".

Tradycja Drogi Krzyżowej ulicami miasta praktykowana jest w parafii św. Wojciecha od wielu lat. Nabożeństwo jest jednocześnie manifestacją wiary mieszkańców. Liczny udział parafian w tym wielkopostnym nabożeństwie jest również pięknym świadectwem ich wiary.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL