Oni też idą…

Młodzież z organizacji działających przy płockiej farze zaprasza na szóstą Nocną Drogę Krzyżową z Płocka do Kępy Polskiej.

Iść będziemy w całkowitym milczeniu od pierwszej stacji aż do czternastej. Przewidziane są trzy dłuższe, około półgodzinne postoje na posiłek regeneracyjny. Poza tym zatrzymujemy się tylko na stacjach Drogi Krzyżowej, by odczytać rozważania. Atmosfera będzie więc sprzyjać medytacji i rozmyślaniu - informują inicjatorzy.

NDK wyruszy 24 marca o północy, sprzed płockiego kościoła farnego, a dojście przewidziane jest na 8 rano, do kościoła pw. śś. Piotra i Pawła w Kępie Polskiej. Trasa wynosi 24 km, a stopień trudności szlaku organizatorzy oceniają jako średni. Zgłoszenia można przesyłać do dzisiejszego wieczora (do godz. 19) pod adresem https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc8Cxq2eL_xUklzVZiit9_Cisa3MWEjXeVQX-bHpp8rbiA1tA/viewform?chromeless=true, ale jeśli ktoś nie zdąży wypełnić formularza, ale przyjedzie pod farę o północny z soboty na niedzielę, również zostanie przyjęty, zapewniają organizatorzy. Uczestnicy proszeni są także o określenie, czy chcą wracać wspólnie autobusem (koszt w zależności od liczby chętnych może się wahać od 15 do 20 zł). Opłata ta będzie zbierana przed wyruszeniem w trasę. Wtedy zostaną rozdane rozważania do odczytania podczas nabożeństwa (można je także pobrać ze strony EDK klikają link https://www.edk.org.pl/uploads/rozwazania/2018/EDK-2018-pl.pdf). Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć tylko pod nadzorem dorosłego opiekuna i z pisemną zgodą rodziców.

Na tę nocną wędrówkę warto wziąć ze sobą: latarkę, termos z ciepłym piciem (np. z kawą); kanapki oraz inne energetyczne produkty spożywcze, coś na czym można usiąść na postoju, elementy odblaskowe (np. kamizelka), wygodne rozchodzone obuwie (ewentualnie skarpetki na zmianę), płaszcz przeciwdeszczowy, odpowiednią odzież wierzchnią stosownie do panujących warunków atmosferycznych, naładowany telefon z GPS i wgraną trasą przemarszu, ewentualnie kije Nordic Walking.

Warto pamiętać, że każdy obciąża się według własnego uznania. Zbyt duży ciężar na plecach to większe zmęczenie podczas drogi. Należy też zabezpieczyć sobie możliwość transportu powrotnego w razie konieczności rezygnacji w trakcie drogi. Zmiany osób niosących krzyż będą intuicyjne (każdy, kto będzie chciał ponieść, podchodzi i zmienia niosącego).

Należy pamiętać, że osoba niosąca krzyż idzie na przedzie (nikt nie wyprzedza krzyża) i wyznacza tempo marszu, który jednak powinien być dostosowany do najsłabszego i najwolniejszego uczestnika. Można przygotować swój własny drewniany krzyż, do niesienia na całą drogę krzyżową.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

red.