Nowy numer 2/2021 Archiwum

Credo selekcjonera

– Pasja, talent, świadomość i wiara prowadzą do zwycięstwa, nie tylko na boisku, ale także w życiu – mówił w Ciechanowie Jacek Magiera.

Jestem katolikiem, ale nie obnoszę się ze swoją wiarą, przeżywam ją w skupieniu – mówił były trener warszawskiej Legii w czasie spotkania z cyklu „Spójrz mu w oczy” w parafii Błogosławionych Biskupów Męczenników. Dodał, że do kościoła chodzi nie tylko w niedzielę.

– Szukam u Boga spokoju duchowego i inspiracji. To ma ogromne znaczenie. Nie ukrywam, że przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze podjąłem wszystkie najważniejsze decyzje życiowe. O małżeństwie, końcu kariery, objęciu Legii, itp. To miejsce jest mi szczególnie bliskie. Jestem częstym gościem na Jasnej Górze, gdy przyjeżdżam do Częstochowy, zawsze tam idę. Wiem, że Matka Boża mną się opiekuje – mówił J. Magiera. – Gdy debiutowałem jako trener w Lidze Mistrzów, chciałem obudzić w zawodnikach radość i chęć do gry, a także wiarę w to, co potrafią – mówił były trener Legii Warszawa. A zdradzając tajniki warsztatu, dodał: – Zawsze przed meczem znajduję czas na krótką modlitwę. Ona daje mi dużo spokoju. Nigdy niczego nie robiłem na pokaz, to jest indywidualna sprawa każdego człowieka, zarówno zawodników czy trenerów. Często mecze są rozgrywane w niedziele, dlatego zawsze mówiłem do zawodników, że jeśli mają ochotę pójść do kościoła, to oczywiście mogą iść. Jednak nigdy nikogo do niczego nie zmuszałem. Sam wielokrotnie rano, jeszcze przed meczem, jeździłem w różne miejsca, aby nabrać dodatkowej siły i energii, którą czerpałem z Eucharystii – mówił w czasie spotkanie trener. Co zatem jest algorytmem na sukces według Magiery? – Trzeba mieć pasję w tym, co się robi. Liczy się talent i świadomość tego, co można zyskać, a co stracić. Wreszcie potrzebna jest wiara. Ona jest najważniejsza – przekonywał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama