Nowy numer 41/2019 Archiwum

Jaka wiara, taka spowiedź...

Trzy dni wokół sakramentu pokuty z o. Jordanem Śliwińskim.

- Ks. Józef Tischner powiedział kiedyś, że nie lubi się spowiadać. To chyba częste doświadczenie, bowiem nikt z nas nie lubi opowiadać o własnych grzechach i słabościach. Wyznanie grzechów czyni sakrament pojednania najtrudniejszym spomiędzy wszystkich spotkań z Bogiem, Kościołem i wreszcie z sobą samym. Czy jednak trudność ta nie jest spotęgowana przez szereg nieporozumień dotyczących istotnych aspektów tego sakramentu? - mówi ks. Krzysztof Ruciński, który zorganizował trzydniowe rekolekcje o spowiedzi.

O 5 problemach dużych i 5 małych opowiada o. Śliwiński, kapucyn z Krakowa. I tylko szkoda, że o tak ważnych sprawach w przeżywaniu wiary chce słuchać i rozmawiać tylko 15 osób.

Rekolekcjom towarzyszą cisza i skupienie. Są konferencje, możliwość rozmów duchowych, adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi, wreszcie czas na pytania, bo wokół tego sakramentu, jego rozumienia i głębokiego przeżywania rodzi się wiele pytań.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL