Nowy numer 41/2019 Archiwum

Dobre na Wielki Post

"Spowiedź - 5 problemów dużych i 5 problemów małych" to tytuł sesji, którą poprowadzi o. Jordan Śliwiński, kapucyn, znakomity spowiednik, kierownik duchowy i rekolekcjonista.

- Ksiądz Józef Tischner powiedział kiedyś, że nie lubi się spowiadać. To chyba częste doświadczenie, bowiem nikt z nas nie lubi opowiadać o własnych grzechach i słabościach. Wyznanie grzechów czyni Sakrament Pojednania najtrudniejszym z pomiędzy wszystkich spotkań z Bogiem, Kościołem i wreszcie sobą samym. Czy jednak trudność ta nie jest spotęgowana przez szereg nieporozumień dotyczących istotnych aspektów tego sakramentu? Niektóre z tych trudności spróbujemy wyjaśnić w trakcie dnia skupienia - zapewnia ks. Krzysztof Ruciński, dyrektor MCEW Studnia w Płocku.

- Być może nie usuną one wszelkich trudności związanych z Sakramentem Pokuty i Pojednania, ale może uczynią go bardziej zrozumiałym i nieco łatwiejszym w naszym przeżywaniu - dodaje ks. K. Ruciński.

Sesja odbędzie się w dniach 9-11 marca w płockiej „Studni”, przy ul. Górnej 1a. Poprowadzi ją o. Piotr Jordan Śliwiński OFM Cap., dr filozofii, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego i kapucyńskiego Wyższego Seminarium Duchownego, członek ekipy Szkoły dla Spowiedników, autor m.in. takich książek, jak "Grzechy w kratkę", "Spowiedź nie musi bardzo boleć".

Sesje rozpoczynają się w piątek Mszą św. o 17:00, a kończą w niedzielę Mszą św. o 11:00 i obiadem. Organizatorzy proszą o nieplanowanie wyjazdu w trakcie lub przed zakończeniem sesji. Wyżywienie jest na miejscu. Zakwaterowanie rozpoczyna się od 14:00. Należy zabrać ze sobą Pismo św., notatnik i budzik i obuwie do chodzenia w budynku. Koszty pobytu za zakwaterowanie i wyżywienie: w pokoju 1-os. – 200 zł/os., w pokoju 2-os. – 150 zł/os. (przy rejestracji należy zaznaczyć rodzaj pokoju).

Zgłoszenia na sesje należy wysłać e-mailem: dom@studnia-rekolekcje.pl; tą drogą można też uzyskać więcej informacji. Po zgłoszeniu w ciągu 2 dni wysyłane są potwierdzenie na maila.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL