GN 45/2019 Archiwum

Nie zginiesz, Polsko! przejdź do galerii

W parafii pw. Świętej Rodziny w Mławie modlono się za żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Dla uczczenia walk żołnierzy wyklętych wierni z Mławy spotkali się na uroczystej Mszy św. w intencji żołnierzy podziemia. W liturgii wzięli udział m.in.: kapłani z mławskich parafii, władze samorządowe, uczniowie szkół, poczty sztandarowe, posłanka Anna Cicholska, senator Jan Maria Jackowski, organizacje kombatanckie, rekonstruktorzy i mieszkańcy Mławy.

- Żołnierze wyklęci złożyli swoje życie w obronie naszej ojczyzny i wolności. Dla nas to wielki zaszczyt, że przychodzi nam dziś mówić o nich i modlić się za nich w świątyniach w całej Polsce. Dzisiejszą Mszę sprawujemy w intencji tych, którzy naszej ojczyzny bronili, żołnierzy niezłomnych poległych w walkach o niepodległą i suwerenną Polskę, pomordowanych przez UB – mówił na początku Mszy św. ks. Sławomir Kowalski, proboszcz parafii Świętej Rodziny.

W czasie homilii wystąpili uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Mławie z programem słowno-muzycznym upamiętniającym bohaterów niezłomnych. Przypomnieli m.in.: "Roja", "Inkę" i "Łupaszkę".

- Dzisiejsi bohaterowie walczyli o suwerenne państwo, o żołnierski honor, o prawo do normalnego życia. Walczyli z nadzieją, że sprawiedliwość zwycięży, a kara dosięgnie sowieckich okupantów i ich polskich kolaborantów. Chociaż dziś nazywamy ich żołnierzami wyklętymi, oni sami uważali się tylko za żołnierzy słusznej sprawy. Wielu z nich walczyło do końca, do śmierci – mówił radny Michał Nowakowski.

Po Eucharystii przemaszerowano pod pomnik żołnierzy wyklętych, tam też złożono wiązanki kwiatów i oddano cześć bohaterom.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama