Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nie z tego świata

– Jesteście wezwane do apostolstwa łagodności – mówił bp Wiesław Śmigiel z Torunia do pań, które uczestniczyły w wielkopostnym spotkaniu w Płocku.

To inicjatywa młoda, licząca zaledwie dwa lata, która powoli się rozwija, co widać po rosnącej frekwencji. W programie dnia skupienia, który kolejny raz odbył się w parafii św. Wojciecha, były m.in. nabożeństwo pasyjne, Msza św. oraz konferencja i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Mszę św. koncelebrowali bp Mirosław Milewski i bp Wiesław Śmigiel z Torunia, członek Komisji Duszpasterstwa ds. Rodziny w KEP. W homilii bp Śmigiel wskazał na cnoty i postawy, pozostające w kontrze do lansowanych dziś wartości. – Kiedy zastanawiałem się, co najbardziej mogłoby pasować do kobiety, pomyślałem sobie, że łagodność, która także jest łaską Ducha Świętego – powiedział ordynariusz toruński. Zaznaczył jednak, że łagodność ewangeliczna to nie droga uległości, ale także trwanie przy swoich poglądach. Wskazał również na trzy najważniejsze składniki łagodności ewangelicznej: panowanie nad porywami gniewu, cierpliwe znoszenie wad innych ludzi i przebaczenie. Hasłem tego spotkania były słowa z adhortacji Jana Pawła II „Mulieris dignitatem”: „Bóg w jakiś szczególny sposób zawierza kobiecie człowieka”. Jak wyjaśnia ks. dr Łukasz Zdunkiewicz, diecezjalny duszpasterz kobiet, chciał on przez to wskazać na szczególną rolę kobiet w towarzyszeniu dzieciom i młodzieży w wyborze życiowej drogi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama