Nowy numer 50/2018 Archiwum

Niech to będzie prawdziwe

– Niech będzie tłoczno i ciekawie na szlaku do Rostkowa, ale przede wszystkim zróbmy wszystko, aby w tym roku spotkać młodzież w Kościele – wybrzmiało w czasie spotkania duszpasterstwa młodzieży w Płocku.

Biskup Milewski wręczył nominacje 15 członkom diecezjalnej Młodzieżowej Rady Duszpasterskiej, która została powołana na trzyletnią kadencję. W jej skład weszło 6 księży oraz 9 świeckich członków wspólnot młodzieżowych. – Powiedzmy sobie za mistrzami olimpijskimi, że mamy pewną pracę do wykonania – mówił bp Mirosław Milewski na spotkaniu w Młodzieżowym Centrum Edukacyjno-Wychowawczym „Studnia”.

A do księży apelował: – Bądźcie duszpasterskimi realistami: róbcie tyle, ile można, ale niech to będzie prawdziwe. W pracy z młodzieżą potrzeba pasji i poświęcenia, nie ma sensu uprawianie duszpasterstwa malowanego, duszpasterstwa fikcji, gdy rzeczywistość jest inna. Pamiętajcie, że bez modlitwy i życia duchowego duszpasterstwo będzie wydmuszką – zwracał uwagę biskup.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy