Nowy numer 38/2018 Archiwum

Artyści o sieci

W płockiej galerii Wisła - wystawa plakatów, związanych z kampanią "Tworzymy Bezpieczny Internet".

Pod "wieżą zegarową" w płockiej galerii Wisła na Podolszycach można oglądać plakaty, które powstały w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej "Tworzymy Bezpieczny Internet". Autorzy prac - uczestnicy konkursu pod tym samym tytułem - poprzez swoje grafiki chcieli zwrócić uwagę na problemy dotyczące bezpieczeństwa w sieci i pokazać, jak zadbać i ochronić najmłodszych użytkowników. Wybrane plakaty można też zobaczyć w formie cyfrowej w autobusach komunikacji miejskiej.

Wystawę w galerii Wisła można oglądać od wtorku, 6 lutego, w którym obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu, do końca tego tygodnia. W Płocku pokazana jest w ramach współpracy Funduszu Grantowego dla Płocka z Państwowym Instytutem Badawczym NASK, który był organizatorem konkursu.

Funduszy Grantowy dla Płocka w ubiegłym roku rozpoczął program edukacyjny "Serfuję bezpiecznie", w ramach którego przeprowadzono lekcje - warsztaty w 20 szkołach, a także grę miejską i spotkania dla rodziców i opiekunów. W ramach projektu powstały też ulotki dla młodzieży oraz poradnik dla rodziców, w którym m.in. można przeczytać o różnych zagrożeniach w sieci, strategiach obrony przed nimi, o bezpiecznym serfowaniu oraz narzędziach, dzięki którym rodzic może zablokować niepożądane treści. Materiały są dostępne dla wszystkich zainteresowanych na stronie internetowej: fundusz-grantowy.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma