Nowy numer 38/2018 Archiwum

Przyjdź, dotknij, uzdrów przejdź do galerii

"Jezu, Ty się tym zajmij..." w kaplicy ciechanowskigo szpitala.

Potrzeba bliskości, wiary i modlitwy, aby podejść do trudnych historii naszego życia, związanych z krzyżem i dźwiganiem cierpienia, oraz z tęsknotą za kimś, kogo zabrakło już wśród nas - mówił ks. Maciej Szostak, kapelan ciechanowskiego szpitala, rozpoczynając rekolekcje dla chorych, starszych, chorych onkologicznie i ich rodzin oraz dla tych, którzy przeżywają żałobę po śmierci kogoś bliskiego.

Kapelan przypomniał postać ks. Dolindo Ruotolo. - Ten kapłan z Neapolu i mistyk zostawił modlitwę, którą podyktował mu sam Jezus. To gest pokory i uznania zależności od Boga, zawarty w słowach: "Jezu, Ty się tym zajmij" - apelował ks. Maciej.

- Stajemy dzisiaj z naszymi krzyżami, smutkami, tęsknotami i w pokorze ofiarujemy je Bogu. I prosimy: "Jezu, Ty się tym zajmij. To od Ciebie zależy nasze życie, od Ciebie jesteśmy zależni. Prowadź nas i nie odstępuj na krok" - modlił się ks. Szostak.

Wspólną modlitwę w pierwszym dniu rekolekcji zakończyła Droga Krzyżowa.

- Nasze życie to nie tylko trud czy krzyż. Ale wpatrzeni w Jego Drogę Krzyżową, wierzymy i chcemy wierzyć, Kto jest naszym umocnieniem, że na końcu tej drogi czeka nas rzeczywistość nieba, czeka nas zmartwychwstanie - wybrzmiało na zakończenie modlitewnych rozważań.

Uczestnicy rekolekcji mogą wziąć udział w warsztatach psychologicznych, które odbywają się w sobotę i niedzielę w godz. od 15 do 17. Są one przeznaczone dla osób chętnych, chorych onkologicznie, jak również dla osób przeżywających żałobę po stracie kogoś bliskiego. Poprowadzi je szpitalna psycholog Ewa Kortes-Pakuszewska.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma