Nowy numer 38/2018 Archiwum

Burmistrz z zarzutami

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu włodarza Pułtuska na trzy miesiące.

W czwartek Prokuratura Regionalna w Białymstoku postawiła zarzuty trzem osobom: burmistrzowi Pułtuska oraz dwóm przedsiębiorcom oraz skierowała do sądu wnioski o tymczasowe areszty. Orzeczenie sądu jest nieprawomocne, podejrzani mogą się od tej decyzji odwołać.

Sprawa dotyczy nieprawidłowości przy przetargach na kwotę ok. 4 mln zł na prace budowlane w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie (ok. 1 mln zł), gdzie wcześniej obecny burmistrz Pułtuska był dyrektorem w latach 2008-2014, i przy budowie miejskiego żłobka (ok. 3 mln zł). W tej sprawie CBA zatrzymało we wtorek osiem osób, w tym burmistrza i wiceburmistrza Pułtuska.

Podejrzani w tej sprawie są także urzędnicy miejscy i przedsiębiorcy. Zatrzymani usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez inne osoby, uczestnictwa w zmowie przetargowej, przedłożenia nierzetelnych dokumentów w celu uzyskania dotacji. Za takie przestępstwa grozi do 10 lat więzienia.

Więcej o tej sprawie pisaliśmy TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma