GN 43/2020 Archiwum

Docenić, co nasze

Poznaliśmy "Tłuchowianina Roku" i laureatów nagrody "Srebrne Pióro".

Gala odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury. Spośród kilku nominowanych do tej nagrody ludzi czynu w bieżącym roku nagrodę otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna z Tłuchowa.

Kapituła doceniła OSP m.in. za "włączanie w swoje szeregi ludzi młodych, którzy wzorując się na tacie strażaku lub starszym bracie druhu, kształtują swoją osobowość i rozwijają pozytywne cechy charakteru; za dodawanie powagi i kolorytu wspólnym uroczystościom, marszom i akademiom, bowiem mundur i sztandar do tego zobowiązują, a mądrość i roztropność w działaniu podkreślają ich piękną postawę"- odczytała w uzasadnieniu przyznania tytułu sekretarz Kapituły Urszula Brożek.

W czasie gali wręczono również nagrodę "Srebrne Pióro" dla zespołu redakcyjnego najnowszej publikacji o Tłuchowie"Historia Polski w tłuchowskich witrażach zamknięta". Przyznawanie nagrody osobom i instytucjom, które aktywnością i zaangażowaniem wnoszą wkład w funkcjonowanie i rozwój gminy Tłuchowo rozpoczęto w roku 2004. Jej inicjatorem jest proboszcz ks. Andrzeja Zakrzewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama