Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nieprawidłowości przy przetargach

Dziś rano funkcjonariusze CBA zatrzymali w Pułtusku osiem osób, w tym burmistrza i wiceburmistrz miasta.

Jak podało dziś rano na Twitterze Centralne Biuro Antykorupcyjne, agenci z Delegatury CBA w Warszawie zatrzymali burmistrza i wiceburmistrza Pułtuska, dwóch urzędników, prezesa i księgową Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Pułtusku oraz dwóch przedsiębiorców w związku z nieprawidłowościami przy przetargach na 4 mln zł na prace budowlane w szkole i przy budowie miejskiego żłobka.

Śledztwo prowadzone przez CBA pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Białymstoku dotyczy m.in. przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie, w tym. m.in. wtedy dyrektora, a obecnie burmistrza miasta Pułtusk.

- W tym momencie mogę tylko potwierdzić, że nie ma pana burmistrza i pani wiceburmistrz w pracy. Nie mogę natomiast potwierdzić innych informacji, ani dotyczących personaliów, ani liczby osób zatrzymanych dziś rano - mówi sekretarz miasta Patrycja Kazimierczak.

Jak informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne, śledztwo jest prowadzone w związku z podejmowaniem decyzji finansowych ze szkodą najpierw dla zespołu szkół, a później miasta Pułtusk oraz w sprawie wejścia w porozumienie z innymi osobami w związku z publicznymi przetargami w zakresie przebudowy i remontu budynków szkoły, internatu na ok. 1 mln, a także budowy miejskiego żłobka na 3 mln zł. Zamówione prace miały być źle realizowane lub niewykonane.

Zatrzymani mają usłyszeć zarzuty w prokuraturze w Białymstoku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama