Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wszyscy będą EKO

Władze Ciechanowa prowadzą akcję związaną z ochroną środowiska naturalnego.

Ciechanowski ratusz rozpoczął akcję, w ramach której przekazują bezpłatnie ekologiczne torby dla ciechanowskich gospodarstw domowych. Jak wyjaśniają władze miasta,  torby ekologiczne są alternatywą dla szkodzącym środowisku jednorazówek foliowych. - Zmiana przepisów dotyczących obowiązkowej odpłatności za torby foliowe w sklepach, była jednym z impulsów, który zapoczątkował akcję z bezpłatnymi torbami ekologicznymi dla naszych mieszkańców. W ramach akcji do ciechanowskich gospodarstw domowych trafiło już 2 tys. toreb. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa przyczyni się, chociaż w niewielkim stopniu do zmiany przyzwyczajeń i zachowań pro ekologicznych naszych mieszkańców - mówi Joanna Potocka-Rak, wiceprezydent miasta Ciechanów.

Zgodnie z nowymi przepisami ekologiczne torby mieszańcy mogą odbierać w Referacie Gospodarki Odpadami, w pok. 21. Jedna osoba (dla jednego gospodarstwa domowego) może odebrać dwie torby z logo miasta: jedną płócienną, a drugą jutową. To już nie pierwsza akcja, której celem jest edukacja ekologiczna.

Jak mówi Joanna Potocka-Rak, miasto Ciechanów wprowadzało i wprowadza szereg działań proekologicznych, które mają zwrócić uwagę na sprawy związane z ochroną środowiska naturalnego.

- Niekiedy mały krok, to duża sprawa, a tak jest właśnie w kwestiach ochrony i dbania o środowisko naturalne. Zmieniając nasze drobne codzienne przyzwyczajenia, mamy ogromny wpływ na to, w jakim środowisku żyjemy, jaką pijemy wodę czy jakie powietrze wdychamy. Wszystko zależy tylko od nas samych, a rolą samorządu jest również edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców i temu właśnie ma służyć ta akcja - dodaje wiceprezydent.

Akcja potrwa do końca stycznia lub do wyczerpania zapasów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama