Nowy numer 43/2020 Archiwum

Bazujemy na obserwacjach

W Płocku można skorzystać z konsultacji i pełnego szkolenia w zakresie rozpoznawania płodności, które prowadzi instruktor Modelu Creighton.

Jak wyjaśnia instruktor Aleksandra Stupecka, Model Creighton to propozycja zarówno dla małżonków, którzy mają problem z zajściem w ciążę, jak i par narzeczeńskich, planujących założenie rodziny i osób samotnych, które chcą sprawdzić, w jakim stanie jest ich zdrowie ginekologiczne. To metoda, która może być stosowana zarówno w trakcie starań o dziecko, jak i podczas czasowego odkładania poczęcia.

- Początkowo proponuję uczestnikom spotkanie wprowadzające, na którym dowiadują się, czym jest Model Creighton, jakie są jego podstawy, w jaki sposób pomaga on w leczeniu niepłodności według zasad naprotechnologii (NaProTechnology). Sesja wprowadzająca jest niezobowiązująca i bezpłatna - informuje A. Słupecka. Dopiero po niej para podejmuje decyzję, czy chce rozpocząć pełen cykl spotkań z instruktorem.

- Model Creighton to bardzo rozszerzona metoda opisywania biomarkerów płodności. Bazujemy przede wszystkim na obserwacjach, które kobieta przeprowadza każdego dnia, zapisując je na specjalnej karcie. Jedna karta jest przeznaczona do opisu 6 cykli miesiączkowych. Tak naprawdę już po wykonaniu obserwacji 2-3 cykli jesteśmy w stanie dać lekarzowi dużą dawkę wiedzy, dzięki której może postawić trafną diagnozę i zaplanować ukierunkowane leczenie. Co bardzo istotne, jest to system niezwykle wystandaryzowany. Gdziekolwiek udamy się z daną kartą obserwacji, będziemy zrozumiani przez każdego lekarza naprotechnologa i instruktora Modelu Creighton - wyjaśnia Aleksandra Stupecka.

"W obserwacjach biomarkerów według Modelu Creighton para skupia się na zapisywaniu takich parametrów, jak: ilość i jakość śluzu szyjkowego, długość fazy przed i po owulacyjnej, długość cyklu menstruacyjnego, obecność plamienia przedmenstruacyjnego i in." - czytamy na stronie www.plodnosc-plock.pl, na której można znaleźć szczegółowe informacje.

Na wstępne spotkanie można się umówić m.in. pod numerem tel. 502 559 252, lub pod adresem e-mail: aleksandra.stupecka@plodnosc-plock.pl

Aleksandra Stupecka jako instruktor stażysta Modelu Creighton współpracuje z lekarzami – konsultantami medycznymi w zakresie naprotechnologii. Z wykształcenia jest psychologiem, wraz z mężem prowadzi Spotkania dla Narzeczonych na terenie diecezji płockiej w ramach bezpośredniego przygotowania do małżeństwa i życia w rodzinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama