Nowy numer 44/2020 Archiwum

Nasi królowie

Przez diecezję przeszło 27 Orszaków Trzech Króli. Większość z nich relacjonowaliśmy na naszej stronie, powstały bogate galerie. Uczestników orszaków uwieczniliśmy na setkach fotografii. Dwójka szczęśliwców nadesłała nam swoje selfie w stroju orszakowym. Gratulujemy i czekamy na kolejnych!

Niektórzy odnaleźli się na naszych zdjęciach z 6 stycznia i wzięli udział w konkursie. Ale wciąż czekamy na kolejnych, dlatego przypominamy linki relacji, a w nich linki do galerii z naszych diecezjalnych orszaków. Tych, którzy już wzięli udział w naszym konkursie - a on wciąż trwa i czekamy na kolejne zdjęcia - zapytaliśmy, od jak dawna biorą udział w orszaku, i czym on ich zachwyca.

- Uczestniczę w Orszaku Trzech Króli po raz trzeci, a jako harcerz po raz drugi - mówi Jakub Smoliński z Makowa Mazowieckiego. - Jestem osobą wierzącą i pragnę, tak jak inni, pokłonić się małemu Jezusowi w stajence. Dla mnie to wyznanie wiary, którego się nie wstydzę, bo jako chrześcijanin każdego dnia podążam według niej na swoich ścieżkach dnia codziennego - dodaje.

- Od dwóch lat wraz z siostrą idziemy w orszaku jako harcerze i jestem z tego bardzo dumny - przyznaje Jakub Smoliński.

- W Orszaku Trzech Króli braliśmy udział po raz siódmy - dzieli się Katarzyna Gzowska z Płocka, mama Julii, której zdjęcie nadesłała do naszej redakcji. - Przez ostatnie lata bierzemy czynny udział, dzieci idą w orszaku któregoś z króli, zazwyczaj niebieskim lub zielonym - mówi pani Katarzyna.

Jak wspomina, prócz zaangażowania w przygotowywanie się do orszaku rodzina wspólnie przygotowywała szopkę bożonarodzeniową na konkurs diecezjalny. W latach 2015 i 2016 udało się im zająć nawet miejsce na podium.

W tym roku Julia szła w orszaku niebieskim. Brat i siostra Julii wraz ze Stanisławem Kostką, w imieniu dzieci i młodzieży diecezji płockiej, oddawali hołd Dzieciątku Jezus na płockiej Stanisławówce. - Udział w orszaku stał się już naszą coroczną tradycją. Nie wyobrażamy sobie, aby tego dnia zostać w domu. Niestraszny nam mróz, jak w poprzednich latach, ani zimny wiatr. Wiara jest naszym gorącym płomieniem, który prowadzi nas do żłóbka. Chętnie chodzimy na orszak, ponieważ chcemy pokazać, że wiara w Boga i jej okazywanie to normalna rzecz, której nie należy się wstydzić - dodaje pani Katarzyna.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w orszaku za rok!

Poniżej przypominamy, gdzie można znaleźć relacje i galerie zdjęć z naszych diecezjalnych Orszaków Trzech Króli:

Ciechanów  Czerwińsk n. Wisłą  Duczymin  Gąbin  Golub-Dobrzyń  Gołymin Gostynin  Janowo  Karniewo  Maków Mazowiecki  Nasielsk  Nuna  Obryte  Płock  Płońsk  Popowo  Przasnysz  Pułtusk  Raciąż  Radzanów n. Wkrą  Rypin  Serock  Sierpc  Skępe  Tłuchowo  Żuromin

Regulamin konkursu znajdziesz na następnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama