Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zmarł ks. prał. Jerzy Niestępski

Żałoba w Gostyninie. Nie żyje wieloletni proboszcz parafii św. Marcina.

Ks. prałat zmarł w czwartek 4 stycznia w płockim szpitalu. W lipcu ubiegłego roku skończył 80 lat, miał 56 lat kapłaństwa.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy poniedziałek, 8 stycznia w Gostyninie. O godz. 11 w parafii św. Marcina Mszy św. będzie przewodniczył biskup płocki Piotr Libera. Następnie trumna z ciałem zmarłego kapłana zostanie złożona na cmentarzu parafialnym.

Ks. prał. Niestępski pochodził z parafii Maków Mazowiecki. Urodził się 1 lipca 1937 r. w Chodkowie. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego i przyjął święcenia kapłańskie z rąk bp. Tadeusza Pawła Zakrzewskiego 11 czerwca 1961 roku. Był wikariuszem w parafiach: św. Jana Kantego w Mławie, Gradzanowie, Płońsku, Sannikach, Lekowie i Gostyninie. Był proboszczem w parafiach: Radziki (1970-1979), Dobrzyków (1979-1982) i Gostynin, św. Marcina (1982-2007).

Od 1984 r. zasiadał w Kapitule Kolegiackiej Pułtuskiej, w której od 1999 r. był obdarzony godnością prałata kustosza, następnie dziekana, a od sześciu lat prałata archidiakona tejże kapituły.

Był długoletnim wizytatorem religii, wicedziekanem dekanatu gąbińskiego i dziekanem dekanatu gostynińskiego (od 1987 do 2006 roku).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL