Nowy numer 2/2021 Archiwum

To był rok! Część III

Co było ważne i ciekawe w minionych miesiącach od września do grudnia w kronice i obiektywie "Gościa Płockiego"?

To był rok! Część III   Płock, 4.09.2017. Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkołach Katolickich "Stanislaum" ks. Włodzimierz Piętka /Foto Gość

Pierwszy dzwonek na Nowowiejskiego

Do gmachów seminaryjnych w Płocku powróciło Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki oraz powstała Katolicka Szkoła Podstawowa im. bł. abp. A.J. Nowowiejskiego i bł. bp. L. Wetmańskiego, z oddziałami gimnazjalnymi. Jednocześnie w dotychczasowej siedzibie szkół w Sikorzu rozpoczęto prace remontowo-adaptacyjne, aby mogła tam powstać placówka opiekuńcza dla osób w podeszłym wieku "Leonianum - piękne życie". - Nie mogliśmy nie odpowiedzieć na wyzwania, które postawiła przed nami reforma edukacji – mówi ks. Artur Janicki, dyrektor szkół katolickich. - Ta szkoła ma charakter domu, o który trzeba dbać, pytając siebie każdego dnia od nowa: co mogę dać z siebie, aby było dobrze, skutecznie, spokojnie i bezpiecznie – dodaje ks. dyrektor.

- Rozpoczyna się coś nowego i coś bardzo wartościowego. Wchodzimy w nową piękną rzeczywistość, ważną dziś, ale wydaje się, że jeszcze ważniejszą w perspektywie przyszłości – mówił bp Mirosław Milewski w czasie uroczystej inauguracji roku szkolnego w płockim Katoliku.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama