Nowy numer 25/2018 Archiwum

Co dobre, od opłatka się zaczyna

W ciechanowskich koszarach przy ul. Wojska Polskiego odbyła się oficjalna uroczystość - spotkanie opłatkowe 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

- Spotkanie opłatkowe to doskonała okazja do podsumowania naszej dotychczasowej działalności od momentu rozpoczęcia formowania brygady aż do dnia dzisiejszego – powiedział dowódca brygady płk Andrzej Wasielewski.

Formowanie brygady rozpoczęto 1 czerwca 2017 r. Płk Wasielewski wspominał pierwszy dzień, gdy przyjechał do koszar ze swoim zastępcą i szefem sztabu. – Siedzieliśmy w samochodzie, patrzyliśmy jeden na drugiego i pytaliśmy: czy aby na pewno damy radę? – mówił. – Dziś wiemy, że może nie do końca jeszcze daliśmy radę, ale jedno jest pewne: koszary otworzyliśmy, przygotowaliśmy część pomieszczeń dla pracy i służby naszych żołnierzy. Zgromadziliśmy ponad 80 jednostek sprzętu i uzbrojenia. Zrobiliśmy pierwszy krok w formowaniu brygady.

Pracy przed kadrą nowej jednostki jeszcze bardzo wiele. – W kwietniu 2018 r. zamierzamy rozpocząć szkolenie terytorialnej służby wojskowej. Obecnie mamy ponad 1200 kandydatów do przeszkolenia – relacjonował płk Wasielewski. – Jesteśmy więc w stanie uzupełnić 51 batalion w Ciechanowie. Przed nami wiele zadań.

Dowódca brygady zapowiedział, że 29 kwietnia nadchodzącego roku w Ciechanowie żołnierze 5 MBOT złożą przysięgę wojskową.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma