GN 43/2020 Archiwum

Orlen pomaga hospicjom

Dwie płockie placówki, otaczające opieką osoby terminalnie chore, znalazły się w gronie hospicjów, które otrzymały wsparcie Fundacji "Orlen - Dar serca".

Fundacja "Orlen - Dar serca" pomoże m.in. Miejskiemu Hospicjum Płockiemu pw. św. Urszuli Ledóchowskiej oraz Hospicjum Caritas Diecezji Płockiej, a także hospicjum w miejscowości Kraszewo-Czubaki w okolicach Płocka.

W sumie fundacja przekaże wsparcie finansowe na prowadzenie działalności statutowej 26 placówkom z całej Polski, opiekującym się osobami terminalnie chorymi. Wśród beneficjentów programu znalazły się także m.in. Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska, Lubelskie Hospicjum im. Małego Księcia oraz 4 krakowskie placówki.

Hospicja, które otrzymają pomoc, zostały wskazane przez pracowników PKN Orlen oraz spółek Grupy Kapitałowej. Na budżet dla tych placówek, wynoszący 180 tys. zł, złożyły się darowizny przekazane przez PKN Orlen, a także Spółki Anwil, Orlen Południe, Orlen Centrum Serwisowe oraz Orlen KolTrans.

To druga edycja programu, gdy pracownicy zgłaszają poprzez elektroniczny formularz te placówki, które znają, i które - ich zdaniem - zasługują na wsparcie. W edycji realizowanej po raz pierwszy w ubiegłym roku 140 pracowników PKN Orlen wskazało 8 placówek, którym fundacja przekazała darowizny o łącznej wartości 100 tys. zł. W tym roku zgłaszających było ponad 230. Jednym z ważnym punktów w aplikacji służącej zgłaszaniu placówek hospicyjnych był opis własnej działalności wolontariackiej na ich rzecz.

Program wsparcia hospicjów w Polsce to inicjatywa, w której chodzi o promowanie idei wolontariatu wśród pracowników Grupy Orlen, zwrócenie uwagi na potrzeby lokalnych organizacji, a przede wszystkim o wsparcie istniejących placówek i poprawę warunków opieki nad osobami chorymi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama