Nowy numer 25/2018 Archiwum

O tym trzeba rozmawiać

Ekologiczna debata o ochronie środowiska odbyła się w kapitularzu płockiej fary.

Pierwszy impuls do zorganizowania debaty o ochronie środowiska popłynął od Rady Społecznej, która przed kilkoma miesiącami wydała specjalne oświadczenie na ten temat. - Po prostu czujemy etyczną powinność, aby w Płocku ten temat podjąć. Swoimi działaniami i poruszanymi tematami rada złożona ze świeckich i duchownych chce pobudzić zainteresowanie ludzi wierzących problematyką społeczną. Chcemy głośno pytać o etyczny wymiar aktualnych problemów etyczno-gospodarczych - wyjaśniał na początku debaty ks. prof. Ireneusz Mroczkowski, przewodniczący tego gremium przy biskupie płockim.

Uczestnicy debaty, wśród których znaleźli się Artur Jaroszewski, przewodniczący Rady Miasta Płocka, oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Straży Miejskiej, Działu Ochrony Środowiska płockiego ratusza, przedstawili katalog "ekologicznych zaniedbań i niepokojów" w Płocku. - Silne uprzemysłowienie miasta i okolic jest naszym błogosławieństwem i przekleństwem. Zbyt cicho mówimy o problemach zanieczyszczonego środowiska na szerszym forum ogólnopolskim. Uważam, że Płock otrzymuje zbyt małą rekompensatę środowiskową - zwrócił uwagę A.Jaroszewski. Inni rozmówcy zwracali uwagę na inne zagrożenia, z których wiele jest ukrytych i nieuświadomionych. Mówili, że w społeczeństwie potrzeba większej edukacji ekologicznej. - Powinniśmy się zastanawiać, w jaki sposób możemy poprawiać jakość życia, bez zanieczyszczania środowiska. Szczególną uwagę zwróćmy na jakość naszego powietrza i wody - padały głosy z sali.

Organizatorem panelu było Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" w Płocku wraz z kolegiatą św. Bartłomieja.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma