Nowy numer 25/2018 Archiwum

Aby Wigilia pachniała miłosierdziem

Do wszystkich parafii diecezji płockiej trafiło 57 tys. świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

- To jedna z naszych najstarszych akcji charytatywnych, bo organizujemy ją po raz 24. I nie słabnie, bo opiera się na naszej pięknej wigilijnej tradycji. W tym roku towarzyszy jej hasło: "Miłosierdzie jest jedno" - mówi ks. Adam Przeradzki, wicedyrektor Caritas Diecezji Płockiej.

Z pieniędzy uzyskanych z ubiegłorocznej akcji (zebrano wtedy ok. 100 tys. zł) ufundowano wakacyjne kolonie dla dzieci z naszej diecezji, pochodzących z uboższych rodzin, oraz dla dzieci z Białorusi, które przyjadą do ośrodka Caritas w Popowie. Część kwoty będzie również przekazana na rehabilitację chorych dzieci.

- Znane wszystkim akcje i ich promocja są przypomnieniem, że nasza pomoc płynie codziennie do dzieci i starszych, do naszej diecezji i do Aleppo. Wciąż pomagamy syryjskim rodzinom i są parafie, które wciąż przeznaczają pieniądze na ten cel. Dochód ze sprzedaży świec wigilijnych przeznaczamy również na organizowaną już po raz 5. w płockiej parafii św. Jadwigi akcję świąteczną "Pusta choinka". To swoista "wielka orkiestra codziennej pomocy" - mówi ks. Przeradzki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma