Nowy numer 03/2020 Archiwum
 • Hubal
  16.11.2017 07:54

  Matka została nam dana tuż przed śmiercią naszego zbawiciela Pana Jezusa Chrystusa - to prawda objawiona ! Amen i tutaj nie ma pola na dysputę. Znamy życie naszej Matki z Ewangelii i dlatego mamy brać z Niej przykład, jest dla nas wzorem co nie oznacza, że mamy Ją czcić. Powtarzam - nie mamu Jej czcić ! Jednak kto za Jej wskazówkami będzie podążał - nie zbłądzi. Jeśli ktoś nie zna Jej życia, zapraszam do lektury Pisma Świętego ale koniecznie z wydania ks. Jakuba Wujka z tłumaczenia łacińskiego lub ks. Seweryna Kowalskiego z tłumaczenia z języka greckiego. Jeśli będziecie czytać ówczesne wydania Pisma Świętego tam dojdziecie do błędnego zrozumienia, że Kult Maryjny jest właściwy, że mamy Jej oddawać cześć a tego Bóg sobie nie życzy a Jej syn w kilku miejscach w Ewangelii o tym przestrzega. Tak więc, Ewangelia uczy, że mamy czerpać z Jej Miłości, Mądrości, dalej Ufności i Pokory oraz niestety jak trzeba z Cierpienia, itd. . Cnót jak każda chrześcijańska matka miała wiele, żyła w łasce dla Boga, przez Syna, w Duchu Świętym ale w zamyśle Boga żyła również dla nas, dla potomnych. Ona była, jest i będzie pomocna w życiu każdego Chrześcijanina. Za każdym razem pytaj się w duchu zanim o czymś zdecydujesz, zanim zdobędziesz się na jakiś zamiar - co by na twoim miejscu zrobiła twoja Matka ? Nieuchronnie wzorując się na Jej życiu otrzymasz odpowiedź. To jest pewne, na 100 %. Właśnie poto nam była dana ! Taka Matka została nam objawiona ! Kult Matki Bożej jest bałwochwalczy ! Mamy Maryję kochać jak Matkę ale cześć oddawać wyłącznie Bogu, przez Jezusa Chrystusa, w Duchu Świętym.
 • Hubal
  16.11.2017 08:01
  "Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie" ? I dobrze, że Bóg wyróżnił ziemskiego ojca i ziemską matkę wyrażeniem "czcij" co jednak oznacza szacunek, szanuj, miłuj, poświęcaj się dla nich, itd. . W różnych miejscach Ewangelia Pan Jezus jednak uczy Kogo mamy czcić i dlaczego. Na wstępie mówi o tym pierwsze przykazanie. Czy mam je przytoczyć ?
  doceń 1
 • Hubal
  16.11.2017 08:05
  Pierwsze przykazanie : ”Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli.

  Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie.
  Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi.
  Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu — tych, którzy Mnie nienawidzą, a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań.
  doceń 2
 • Hubal
  16.11.2017 08:15
  Pierwsze przykazanie w nowym "ulepszonym brzmieniu " : Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. Odpowiedź : Dalej chrześcijanin winien dochodzić do tego samego, że cześć należna jest tylko Bogu. Jednak w pierwotnym brzmieniu Bóg nam udziela wskazówek tak dosadnych, że tylko innowiercy mogą słowa Boga bagatelizować. Kto ma uszy do słuchania, nie słucha. Niesłuchanie rodzi poważne konsekwencje. Oddajmy swoje serca prawdzie objawionej - tak jak życzy sobie Bóg. Jeśli nie, to podążamy szeroką drogą. Jam jest alfą i omegą mówi o sobie Bóg, początkiem i końcem, droga, prawdą i życiem, tylko prze zemnie, nie ma żadnych pośredników. Zaufaj mi.
  doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama