GN 32/2018 Archiwum

Święci na ulicach

Po raz czwarty przez Ciechanów przeszedł Marsz Wszystkich Świętych.

Młodzi "święci" (a także "błogosławieni" przemaszerowali ze swej szkoły do kościoła pw. Jezusa Miłosiernego w parafii pw. św. Piotra Apostoła.

- Przyszliśmy tu w konkretnym celu: aby modlić się za naszych zmarłych - mówił katecheta Piotr Świercz.

- 1 listopada przeżywaliśmy niezwykłą uroczystość: Wszystkich Świętych - przywitał młodych gości proboszcz, ks. prał. Eugeniusz Graczyk. - To są nieskończone rzesze świętych, którzy po skończonej pielgrzymce ziemskiej zostali wyniesieni na ołtarze i nagrodzeni życiem wiecznym. Świętych należy podziwiać, bo byli niezwykłymi ludźmi, ale też trzeba próbować ich naśladować, bo są dani jako przykład dla nas, że i my możemy być świętymi.

Były modlitwy, ale i konkursy: na najciekawszą prezentację świętego i z wiedzy religijnej. Na zwycięzców czekały nagrody - bilety do kina.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma