Nowy numer 28/2018 Archiwum

„Stanął między wami męczennik”

Parafia Świętej Rodziny w Mławie otrzymała relikwie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Najpierw pielgrzymi z najmłodszej mławskiej parafii wyruszyli w pielgrzymce do grobu kapelana Solidarności na warszawskim Żoliborzu. Stamtąd przywieźli jego relikwie. W ubiegłą niedzielę uroczyście wprowadził je do kościoła Matki Bożej Fatimskiej ks. proboszcz Sławomir Kowalski wraz z ks. Czesławem Banaszkiewiczem z Warszawy, który przez kilka lat był współpracownikiem bł. ks. Jerzego.
– Niezwykły to dzień. Niepowtarzalny dla waszej parafii, historyczny. Dziś w sposób szczególny, obok Chrystusa, który wisi na krzyżu, stanął między wami błogosławiony męczennik za wiarę, ks. Jerzy Popiełuszko – mówił ks. Czesław Banaszkiewicz. Po dziewięciu dniach modlitwy przy relikwiach błogosławionego w tę niedzielę zostaną one złożone w ołtarzu głównym mławskiego kościoła.


« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma