Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pożegnanie burmistrza

8 maja w wieku 82 lat zmarł Henryk Napiórkowski, pierwszy niekomunistyczny włodarz Przasnysza.

Był prawnikiem, spółdzielcą, samorządowcem i dziennikarzem. Ze swoim rodzinnym miastem związany był przez całe życie. Pracował tam jako dyrektor w Miejskim Handlu Detalicznym i Spółdzielni Pracy Nakładczej oraz w Wojewódzkiej Spółdzielni Pracy i w Odzieżowej Spółdzielni Pracy "Dobro Dziecka" w Ostrołęce.

W latach 1990-1994 sprawował urząd burmistrza Przasnysza oraz przewodniczącego zarządu miasta. W latach 1996-2001 był redaktorem naczelnym lokalnego miesięcznika "Ziemia Przasnyska". – Mimo różnych miejsc pracy, cel zawsze miał jeden – służyć ludziom. Niesłychanie wrażliwy na ludzką krzywdę, zawsze miał na względzie dobro drugiego człowieka - wspomina go wnuk, Mateusz Zawadka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma