Nowy numer 8/2019 Archiwum

Do ewangelizacji potrzeba kogoś więcej

Po raz szósty SNE obchodziła swe patronalne święto ku czci św. Łukasza Ewangelisty.

- Nie wystarczy, aby w dzieło ewangelizacji angażowali się sami duchowni! Potrzeba kogoś więcej! Potrzeba wiernych świeckich, którzy kierowani Duchem Świętym, pójdą do swoich domów, swoich miejsc pracy, szkół, szpitali, sklepów i będą opowiadać, że spotkali żywego Jezusa! Potrzeba każdego z was: waszego zapału, miłości, nadziei i wiary! - mówił bp Piotr Libera w czasie Mszy św. w katedrze.

- Budujcie "szkoły wiary" dla ludzi, których spotykacie na drogach życia: dla męża i żony, dla dzieci i dziadków, dla kolegów i koleżanek z pracy, dla sąsiadów i znajomych, dla krewnych bliższych i dalszych. Swoim zachowaniem, swoją postawą budujcie szkołę wiary dla tych, których spotykacie i którzy was spotykają - zachęcał.

Na zakończenie Mszy św., nawiązując do spotkania z księżmi egzorcystami ks. biskup zwrócił uwagę na potrzebę apelu do chrześcijan wobec szaleństwa Halloween, bo rodzi ono poważne duchowe zniewolenia.

O duchowości Szkoły Nowej Ewangelizacji mówiła dyr. Iwona Zielonka. - Mamy nasz dekalog, którym się kierujemy idąc za przykładem św. Łukasza i św. Andrzeja Apostoła. Oto naszych dziesięć kroków: 1. Jesteśmy powołani we wspólnocie, mamy tworzyć rodzinę Jezusa. 2. Duch Święty daje moc do ewangelizacji, aby być radosnym świadkiem Ewangelii. 3.Tylko osoba przekonana może przekonać.

4. Nie mów: nie da się, bo w problemie znajduje się wyzwanie. 5. Idź prosto do Jezusa, bądź chrystocentryczny, bo masz całkowite zaufanie do Jezusa. 6. Pytaj o rzeczy ważne. 7. Trzeba komunikować się znakami: czy umiemy skinąć na braci, poprosić o pomoc? Czy używamy znaków silniejszych niż słowa. 8. Nie bądź zazdrosny, bo ona jest bałwochwalstwem. 9. Ewangelizacja kosztuje życie. Jest umieraniem i dawaniem życia. 10. Potrzeba nam zażyłości z Jezusem i Maryją.

Przedstawiciele poszczególnych SNE z Rogowa, Mławy, Ciechanowa, Raciąża i Płocka podzielili się, czym żyją ich wspólnoty.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL