Nowy Numer 16/2019 Archiwum

Chcą czytać papieża

Po raz trzeci mieszkańcy Przasnysza wspólnie czytali pisma św. Jana Pawła II.

Po raz kolejny od rana do wieczora czas pomiędzy Mszami św. w kościele farnym wypełniła lektura papieskiego nauczania.

W tym roku, w związku z Maryjnymi jubileuszami, wybrzmiały fragmenty encykliki "Redemptoris Mater", homilii, listów, rozważań i książek papieża z Polski poświęcone Matce Bożej i modlitwie różańcowej.

Czytanie poprzedził modlitwą i krótkim wprowadzeniem o św. Janie Pawle II ks. Andrzej Maciejewski, proboszcz parafii św. Wojciecha.

Uczestników organizowanej przez tę parafię i Bibliotekę Pedagogiczną akcji "Przasnysz czyta Papieża" co roku przybywa.

Tym razem było prawie 60 czytających, którym towarzyszyło liczne grono słuchaczy. Były wśród nich osoby w różnym wieku - od uczniów szkoły podstawowej do seniorów.

Po raz kolejny w czytaniu wdział wzięli członkowie parafialnego koła Oazy Dzieci Bożych, którym towarzyszyli też rodzice, dzięki czemu miało ono rodzinny charakter.

- Dzieci czytały bardzo chętnie, z dużym przejęciem i zaangażowaniem - mówi Aldona Perzyna, opiekunka koła, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 2. - Uczestniczył też jeden z moich uczniów z klasy I, który już bardzo dobrze czyta, więc słuchacze byli pod dużym wrażenie, a dla niego samego było to również duże przeżycie.

Rodzinne czytanie zrobiło też duże wrażenie na koordynatorkach akcji z Biblioteki Pedagogicznej.

- Cieszymy się z trzeciej edycji czytania pism św. Jana Pawła II - mówi bibliotekarka Aneta Dobrzyńska. - Jestem bardzo zadowolona zwłaszcza z udziału dzieci i rodziców. Ich obraz utkwił mi w pamięci. To dobrze rokuje na przyszłość i zachęca do zorganizowania za rok czwartej edycji. Bo to działa trochę tak jak kula śnieżna: ogłaszamy akcję, m.in. w internecie i ludzie się zgłaszają. Wiele osób bardzo chciało wziąć udział np. pewien mężczyzna, który uczestniczył w poprzednich edycjach. Zgłosił się także w tym roku, podkreślając, że nauczanie papieża ma dla niego wielkie znaczenie. Często słucha go np. podczas jazdy samochodem. Nie wyobrażał sobie, że mógłby nie czytać tym razem. Naszą akcję traktujemy jako dziękczynienie za wszelkie dobro, jakiego doznaliśmy od naszego papieża.

Anna Walczewska uczestniczyła w akcji razem z mężem i dziećmi. - I my mieliśmy ten zaszczyt zatrzymać się na chwilę i przeczytać, posłuchać, a także zastanowić się nad sensem tak mądrych słów naszego kochanego Polaka, który tak wiele dał nam, i daje wciąż Polakom i Polsce - zwierza się pani Anna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL