Nowy Numer 16/2019 Archiwum

Pod gwiazdą Dawida

„Gdy słuchasz świadka, stajesz się świadkiem” – słowa Elie Wiesela stały się mottem wystawy, którą zainaugurowano I Festiwal Kultury Żydowskiej w mieście Ben Guriona.

W tym roku skupiliśmy się na losach tych, którzy przez setki lat żyli wśród nas – mówił Andrzej Pietrasik, burmistrz Płońska.

– Nie zabrakło literatury, teatru i muzyki, wątków lokalnych i globalnych, komedii i tragedii, śmiechu i refleksji, czyli tego wszystkiego, co tak bliskie każdemu – bez względu na pochodzenie i wiek – wymieniał gospodarz imprezy.

Plenerowa wystawa „Świadek” składa się ze zdjęć, wypowiedzi i wierszy poświęconych znajdującym się w Polsce miejscom upamiętnienia zagłady. Ich autorami i bohaterami są świadkowie historii i młodzi, którzy odwiedzali te miejsca podczas Marszów Żywych.

W pięciodniowym festiwalu brali udział m.in. Aharon Tamir, przewodniczący organizacji „Marsz Żywych”, oraz Zygmunt Rolat, nowojorski biznesmen, filantrop i działacz na rzecz budowania dialogu polsko-żydowskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL