Nowy numer 49/2018 Archiwum

Kropla dobra

- Zróbcie przelew życia - pod takim hasłem zapraszają organizatorzy na akcję krwiodawstwa, która odbędzie się już w tę niedzielę w parafii Krzyża Świętego w Płocku.

- To ważny problem, ponieważ w polskich bankach krwi wciąż brakuje tego cennego płynu. Nie zdajemy sobie czasem nawet z tego sprawy, dopóki nas to nie dotknie bezpośrednio, np. nie zabraknie krwi dla kogoś z naszych najbliższych, a nie ma zapasów. Wtedy zwykle trzeba szybko organizować akcje, szukać dawców, bo czyjeś życie jest zagrożone. Dlatego lepiej zapobiegać takim sytuacjom. To tak niewiele, a naprawdę może komuś uratować życie - przekonuje Katarzyna Brusk-Zaręba, wiceprezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej.

To właśnie stowarzyszenie wraz z Duszpasterstwem Rodzin DP, a także parafią pw. Świętego Krzyża w Płocku i Polskiego Czerwonego Krzyża są organizatorami akcji, która odbędzie się w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Ambulans do pobierania krwi będzie czekał na ewentualnych dawców w tę niedzielę 15 października, od godz. 9 do 13, przy ul. Kutrzeby 2, na terenie parafii.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy