Nowy numer 48/2020 Archiwum

Będzie dom z duszą bp. Wetmańskiego

W Sikorzu k. Płocka powstaje "Leonianum - Piękne życie".

W dotychczasowych gmachach szkół katolickich w Sikorzu powstaje placówka opiekuńcza dla osób w podeszłym wieku "Leonianum - Piękne życie". Wszytko na pamiątkę pięknego życia bł. bp. Leona Wetmańskiego, naszego męczennika, aktywnie działającego w Płocku na rzecz osób w podeszłym wieku, chorych i opuszczonych.

Generalny remont rozpoczął się w lipcu, gdy tylko gmach opuściły szkoły katolickie. Obecnie trwają prace przy termomodernizacji budynku, a więc: izolacja fundamentów, ocieplenie budynku, wymiana okien, położenie nowej elewacji, a wewnątrz - m.in. instalacja nowej sieci elektrycznej i hydraulicznej, rozmieszczanie segmentów mieszkalnych i pomieszczeń rehabilitacyjnych itp.

- Realizujemy projekt wielofunkcyjnego i nowoczesnego ośrodka. Powstanie całodobowa placówka opiekuńcza dla osób starszych oraz dom dziennego pobytu. Przewidujemy również część hotelową dla osób, które będą chciały korzystać z zaplecza rehabilitacyjnego czy turnusów odchudzających. Do tego powstaną sale konferencyjno-bankietowe, w których będzie można organizować okolicznościowe spotkania i przyjęcia - wyjaśnia ks. Łukasz Nowak, który jest koordynatorem do spraw utworzenia placówki opiekuńczej i prezesem Fundacji "Leonianum" w Sikorzu.

Realizowany projekt nosi nazwę: "Leonianum - Piękne życie". - Przede wszystkim dlatego, że nasz patron - bł. bp Wetmański pięknie żył, aż do końca, do męczeńskiej śmierci. Chcemy więc stworzyć takie warunki, aby tutaj życie naszych podopiecznych do końca było piękne i godne. Aby to również było piękne życie z Bogiem, aby było czyste, zadbane w sensie materialnym i duchowym. Będą więc profesjonalny personel i dobra opieka, piękna kaplica i smaczna kuchnia - zapewnia ks. Nowak.

Otwarcie "Leonianium" jest planowane na wrzesień przyszłego roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama