powrót
Wiara.pl - Serwis

Płocki

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
  • GN 21/2025
    GN 21/2025 Dokument:(9268666,Przyszłość świata)
  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
- Pod nazwiskiem św. Stanisława możemy odkryć zadanie dla nas i wezwanie, aby dążyć do świętości - przekonywał zgromadzonych przed sanktuarium w Rostkowie ks. Wojciech Kruszewski z Mławy  
- Pod nazwiskiem św. Stanisława możemy odkryć zadanie dla nas i wezwanie, aby dążyć do świętości - przekonywał zgromadzonych przed sanktuarium w Rostkowie ks. Wojciech Kruszewski z Mławy
Wojciech Ostrowski

Pod niebem, gdzie urodził się święty przejdź do galerii

- Jaki jest twój plan na życie? - pytał uczestników pielgrzymki dzieci do Rostkowa ks. Wojciech Kruszewski, duszpasterz z Mławy.

Wojciech Ostrowski

|

17.09.2017 15:54 GOSC.PL

dodane 17.09.2017 15:54
0

Pod hasłem "I poszli za Nim" do miejsc związanych ze św. Stanisławem Kostką po raz 35. pielgrzymowały dzieci. Najmłodsi pod opieką księży, katechetów oraz rodziców wyruszyli w 20 grupach z przasnyskiej fary, gdzie ich patron przyjął chrzest, do Rostkowa, w którym się urodził. Obok pielgrzymów z różnych miejscowości naszej diecezji byli też pątnicy m.in. z diecezji łomżyńskiej, radomskiej, Kutna oraz Warszawy.

W sanktuarium w Rostkowie powitał ich bp Mirosław Milewski, który następnie przewodniczył Mszy św. Głoszący kazanie ks. Wojciech Kruszewski, wikariusz parafii św. Stanisława BM w Mławie, rozpoczął je w bardzo nietypowy sposób odczytując… plan lekcji dla klasy V.

- Kiedy porównujemy swoje życie do szkoły, to też potrzebujemy w nim jakiegoś planu. Abyśmy właściwie się rozwijali, aby nasza wiara, nasza relacja z Panem Jezusem była właściwa, abyśmy widzieli jak bardzo nas kocha, doświadczali Jego obecności, potrzebujemy również takiego planu, który pomaga nam odkrywać to wszystko, co Jezus chce nam przekazać - przekonywał ks. Wojciech, podkreślając, że taki plan pomaga nam również realizować wolę Bożą w codzienności, bo o to prosimy każdego dnia, kiedy odmawiając modlitwę "Ojcze nasz", powtarzamy: bądź wola Twoja. Również św. Stanisław Kostka chce nam przekazać jakiś plan, abyśmy mogli właściwie przeżywać nasze relacje z Panem Bogiem i z ludźmi.

Ks. Wojciech odnalazł go rozpisując nazwisko "Kostka" na poszczególne litery: K - to kochać Pana Boga, O - odbijać czyli być odblaskiem Bożej miłości, którą każdego dnia otrzymujemy i możemy przekazać innym, S - stałość w postanowieniach i podejmowaniu decyzji, T - talenty i zdolności, K - kochać drugiego człowieka, A - aktywność.

Na zakończenie kaznodzieja zachęcił młodych pielgrzymów, aby sporządzili plan tego, co będą w sobie rozwijali w rozpoczętym roku szkolnym i katechetycznym, żeby bardziej zbliżyć się do Pana Boga.

1 / 1
Pielgrzymka dzieci. Część 1

Foto Gość DODANE 16.09.2017

Pielgrzymka dzieci. Część 1

Z Przasnysza do Rostkowa, do sanktuarium św. Stanisława Kostki, pod hasłem "I poszli za Nim...", wędrowały dzieci.  
Pielgrzymka dzieci. Część 2

Foto Gość DODANE 16.09.2017

Pielgrzymka dzieci. Część 2

​Z Przasnysza do Rostkowa, do sanktuarium św. Stanisława Kostki, pod hasłem "I poszli za Nim...", wędrowały dzieci.  
Pielgrzymka dzieci. Część 3

Foto Gość DODANE 17.09.2017

Pielgrzymka dzieci. Część 3

​Z Przasnysza do Rostkowa, do sanktuarium św. Stanisława Kostki, pod hasłem "I poszli za Nim...", wędrowały dzieci.  
oceń artykuł Pobieranie..
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • PIELGRZYMKA DZIECI
  • PRZASNYSZ
  • ROSTKOWO
  • ŚW. STANISŁAW KOSTKA

Wojciech Ostrowski

Polecane w subskrypcji

  • Jak interpretować sondaże? Opisują rzeczywistość czy raczej ją kreują?
    • Polska
    • Wojciech Teister
    Jak interpretować sondaże? Opisują rzeczywistość czy raczej ją kreują?
  • W Polsce ubywa obywateli. Czyli tych, którzy wierzą, że ich głos coś znaczy
    • Polska
    • Konstanty Pilawa
    W Polsce ubywa obywateli. Czyli tych, którzy wierzą, że ich głos coś znaczy
  • Przepis na kampanię. Co decyduje o zwycięstwie w wyborach?
    • Polska
    • Piotr Legutko
    Przepis na kampanię. Co decyduje o zwycięstwie w wyborach?
  • Błędne koło relacji. Czy przyjaźń w sieci w ogóle jest możliwa?
    • Media
    • Klaudia Cymanow-Sosin
    Błędne koło relacji. Czy przyjaźń w sieci w ogóle jest możliwa?
  • „Madonna z Dzieciątkiem ukazująca się św. Filipowi Nereuszowi i św. Julianie Falconeri” na płótnie z XVIII w.
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Madonna z Dzieciątkiem ukazująca się św. Filipowi Nereuszowi i św. Julianie Falconeri” na płótnie z XVIII w.
  • George Weigel dla „Gościa Niedzielnego”: Przyszłość świata może istnieć bez Chrystusa, ale będzie to przyszłość bardzo ponura
    • Rozmowa
    • ks. Rafał Skitek
    George Weigel dla „Gościa Niedzielnego”: Przyszłość świata może istnieć bez Chrystusa, ale będzie to przyszłość bardzo ponura
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA
    • PARAFIE