Nowy numer 42/2018 Archiwum

Dobra strategia i inwestycje

Dzięki pozyskanym niedawno 33 mln zł unijnego dofinansowania Ciechanów ma największy w swej historii budżet - prawie 218 mln zł do wydania.

Rekordowy budżet Ciechanowa wynosi dokładnie 217 800 304, 27 zł. Dochody zaś to 202 370 451,43 zł. Dzięki pieniądzom z Brukseli i oszczędnemu gospodarowaniu miejskim budżetem, na sesji Rady Miasta zmniejszono o połowę emisję obligacji miejskich z ponad 30,2 do 15,5 mln zł. Obligacje przeznaczone są na spłatę zadłużenia z lat 2007-2014 i finansowanie miejskich inwestycji.

Takie zwiększenie budżetu to skutek wprowadzenia do niego ponad 33 mln zł unijnego dofinansowania przeznaczonego m.in. na budowę centrum "parkuj i jedź" przy dworcu kolejowym, budowę drogi łączącej trasy krajowe nr 50 i 60, modernizację ulicy Sienkiewicza, kupno dwóch autobusów miejskich, w tym elektrycznego.

- To inwestycje o znaczeniu strategicznym dla poprawy funkcjonowania i wyznaczania nowych kierunków rozwoju naszego miasta. Jest to rekordowy budżet w historii Ciechanowa, którego realizacja wymaga jednak ogromnego zaangażowania, przede wszystkim pracowników urzędu, za co już składam serdeczne podziękowania - komentuje Joanna Potocka-Rak, I zastępca prezydenta miasta.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy