Nowy numer 49/2020 Archiwum

Feeria kolorów na deptaku

Salwą oklasków ciechanowianie i turyści na znak dany przez prezydenta miasta Krzysztofa Kosińskiego uruchomili fontannę przy ul. Warszawskiej – drugą w mieście.

Strzelające wysoko wielobarwne „gejzery” spodobały się właściwie wszystkim obecnym. Fontanna, stanowiąca zakończenie miejskiego deptaku, powstała w miejscu zegara słonecznego, który – zdaniem wielu – nie spełniał swej roli.

– Wybrukowany nasłoneczniony plac zdecydowanie nie zachęcał do odpoczynku – mówi I zastępca prezydenta Ciechanowa Joanna Potocka-Rak. Fontanna jest częścią inwestycji związanej z rewitalizacją pobliskiego Pasażu Marii Konopnickiej. – Przed realizacją inwestycji odbyłam szereg rozmów z architektami, jakie zmiany można wprowadzić w projekcie, żeby było taniej – opowiada Joanna Potocka-Rak. – Zmieniony został projekt zagospodarowania terenu, wyłączono z realizacji kosztochłonne elementy małej architektury, takie jak podświetlane siedziska z betonu architektonicznego czy paradne zadaszenia. Duża podświetlana fontanna na pewno stanie się atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych ciechanowian, co zresztą widać było już w momencie jej uruchomienia. Całość zaprojektowano tak, by była bezpieczna i funkcjonalna. Obramowanie fontanny to niskie kamienne siedzisko, z którego mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Fontanna to kilkadziesiąt podświetlonych dysz o zróżnicowanej średnicy, co pozwala na uzyskanie ciekawych efektów wizualnych, zwłaszcza nocą. – Jako niezbędne elementy uzupełniające pojawią się dodatkowo wysoka zieleń oraz ławki i kosze na śmieci – zapowiada Potocka-Rak. – Mam nadzieję, że to będzie miejsce chętnie odwiedzane przez naszych mieszkańców. A dotychczasowy plac, który nie miał czytelnie określonej funkcji użytkowej, stanie się miejscem odpoczynku i spotkań mieszkańców. Pani wiceprezydent przypomina, że w mieście pojawi się jeszcze trzecia fontanna (pierwsza znajduje się na pl. Jana Pawła II). Stanie na skwerze przed dworcem kolejowym – w miejscu niegdyś istniejącej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama