Nowy numer 46/2018 Archiwum

Pomaluj świat na niebiesko

Licealistki z Mławy Natalia Sapeda i Julia Brzozowska zainicjowały kampanię społeczną „Nawidzę”.

To projekt na rzecz tolerancji, akceptacji i walki z internetowym hejtem, a jedną z jego części jest stworzenie specjalnego muralu. Powstał on w ostatnich dniach lipca na ul. Powstańców Styczniowych, na murze należącym do mławskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Ma wymiary 31 m na 1,5 m.

Zaprojektowali go i wykonali artyści plastycy Anna Koźbiel i Adam Walas. Mławianie mogli przyłączyć się do jego malowania oraz odcisnąć na nim swoje dłonie. – Kolor niebieski na naszym muralu symbolizuje zakrywanie hejtu. Znajdują się na nim bowiem postacie, z których wylewa się, jak to się zwykło mówić, żółć – opowiada Natalia Sapeda. – Malarze zamalowują ją na kolor niebieski. – Nasz szkolny kolega pokazał nam, jakie hejty posypały się pod jego adresem, więc postanowiłyśmy coś z tym zrobić. Stąd pomysł na mural, który ma być zwieńczeniem naszej kampanii społecznej poświęconej tolerancji – mówi Natalia. Kampania została wpisana do budżetu miasta Mławy. We wrześniu ukaże się książka o tolerancji, której autorkami są licealistki. – Dużo rozmawiałyśmy o tym projekcie i postanowiłyśmy skierować go do uczniów podstawówek, zaś mural jest skierowany do wszystkich mieszkańców Mławy – mówi Julia Brzozowska. – Patrząc na to, jak ludzie do siebie się odnoszą i jak się o wszystko kłócą, uznałyśmy, że to będzie dobry czas, żeby z taką kampanią wkroczyć.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy