Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nasz wakacyjny szlak

Trwa 7. edycja akcji turystyczno-edukacyjnej "Odkryj z nami Płock".

W ramach akcji niemal w każdy wakacyjny weekend organizowane są bezpłatne spacery z przewodnikiem do największych atrakcji turystycznych miasta. Co będzie można zwiedzić w najbliższym czasie?

W sobotę, 22 lipca tematem spaceru będzie katedra płocka pw. Wniebowzięcia NMP. Natomiast dzień później, w niedzielę zwiedzający odwiedzą Spichlerze. 5 sierpnia organizatorzy zapraszają na Szlak Gotyku Ceglanego, 6 sierpnia do lewobrzeżnej dzielnicy Płocka - Radziwia, 12 sierpnia do kościoła na Stanisławówce, 13 sierpnia do miejsc związanych z Obroną Płocka w 1920 r., 19 sierpnia do Teatru Dramatycznego, 20 sierpnia do Muzeum Żydów Mazowieckich i do dawnej dzielnicy żydowskiej, 26 sierpnia do katedry Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, 27 sierpnia do Jagiellonki, zaś 2 września do Wyższego Seminarium Duchownego i kościoła św. Jana Chrzciciela. Początek zwiedzania o godz. 12.

Jest to projekt realizowany nieprzerwanie przez PLOT od 2011 roku, każdorazowo dofinansowywany przez Urząd Miasta Płocka. W ramach akcji, każdego roku wydawany jest Płocki Paszport Turystyczny, który stanowi mini przewodnik po Płocku i pamiątkę z pobytu w najważniejszych atrakcjach turystycznych miasta. Jak podają organizatorzy, w cotygodniowych spotkaniach turystycznych z PLOT wzięło już udział ponad 11 tys. osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama