Nowy numer 28/2018 Archiwum

Żeby ludzie czuli się tu lepiej

W Miejskim Domu Kultury w Makowie Mazowieckim trwa remont i modernizacja pomieszczeń.

To już drugi etap prac w świetlicy, sali tanecznej i pokojach instruktorskich. - Remont obejmuje wymianę instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania i odnowienie ścian. Dodatkowo będą wymienione wszystkie podłogi, przebudowane zostaną schody. W ramach wniosku zostanie kupiony sprzęt do nagłośnienia i mikrofony - wylicza Adam Grabowiec, dyrektor MDK.

Remont odbywa się w wakacje, kiedy najmniej ludzi chodzi do kina i na zajęcia oraz imprezy organizowane przez instytucję. - Chcielibyśmy, żeby prace potrwały najpóźniej do 15 września. Zależało nam na tym, żeby jakość zajęć się polepszyła i żeby uczestnicy czuli się tu przyjemniej. Pierwszy etap, który został już wykonany, mobilizuje nas do tego, żeby starać się o nowszą szatę wewnętrzną obiektu i iść z duchem czasu - dodaje dyrektor.

Inwestycja dofinansowana jest z kasy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Rozwój infrastruktury kultury - infrastruktura domów kultury 2017" przy współfinansowaniu Urzędu Miasta w Makowie Mazowieckim. 80 proc. pieniędzy pochodzi z budżetu ministerstwa, natomiast pozostała część - z kasy makowskiego Urzędu Miasta.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma