Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pisz historię małej ojczyzny

W Tłuchowie po raz piąty rozstrzygnięto konkurs strażackich kronik.

Konkurs na najlepiej prowadzoną kronikę odbywa się w Tłuchowie co dwa lata. Jego inicjatorem i jednocześnie fundatorem nagród jest tutejszy proboszcz ks. Andrzej Zakrzewski. W konkursie wzięły udział kroniki wszystkich jednostek OSP, a jest ich osiem. Jak mówi ks. A. Zakrzewski: - Kronika strażacka jest najlepszym źródłem mówiącym nie tylko o działalności straży, ale również o życiu danej miejscowości. Konkurs ten zachęca strażaków do wnikliwej obserwacji codziennego życia i utrwalania go.

W tegorocznej rywalizacji zwyciężyły następujące kroniki: miejsce I – kronika OSP Tłuchowo (prowadzona przez Hannę Listkowską; miejsce II – kronika OSP Trzcianka (prowadzona przez Anetę Trzcińską), miejsce III – ex aequo, kronika OSP Źródła (prowadzona przez Wiolettę Kuczmarską) i OSP Mysłakówko (prowadzona przez Annę Tłuchowską).

Okazją do wręczenia pucharów i dyplomów dla zwycięzców oraz pamiątkowych statuetek i dyplomów dla pozostałych uczestników konkursu, były obchody Dnia Ziemi Tłuchowskiej, które odbyły się 16 lipca.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma