Powstała zaledwie przed miesiącem parafia pw. św. o. Pio w Płońsku cieszy się już swoją tymczasową kaplicą.
- Ta parafia jest ku przyszłości, ku budowaniu Kościoła na tej ziemi. Tu się módlcie, tu korzystajcie z sakramentów, tu zaczerpnijcie z łask Bożej dobroci i miłosierdzia - mówił do zgromadzonych w nowej kaplicy pw. św. o. Pio ks. Piotr Grzywaczewski, kanclerz Kurii Diecezjalnej Płockiej. Dokonał on poświęcenia wybudowanej w ostatnich tygodniach kaplicy oraz wprowadził w obowiązki pierwszego proboszcza ks. Tomasza Markowicza.
Powstała zaledwie przed miesiącem parafia pw. św. o. Pio cieszy się już swoją tymczasową kaplicą, a w niej: ołtarzem z tabernakulum, konfesjonałami, pięknym obrazem Chrystusa Zmartwychwstałego w prezbiterium i bocznymi ołtarzami, ławkami i stacjami Drogi Krzyżowej, a także relikwiami św. o. Pio. - Ta młoda parafia w tak krótkim czasie doświadczyła wielkiej dobroci Boga oraz ludzkiej życzliwości i wsparcia. Naprawdę, prawdziwe są słowa św. o. Pio, że "za widoczną ręką człowieka jest zawsze ukryta dłoń Boga" - powiedział ks. proboszcz Tomasz Markowicz.
Najmłodsza płońska parafia powstała 16 czerwca. W niedzielę 25 czerwca na placu budowy tymczasowej kaplicy ks. T. Markowicz odprawił pierwszą Mszę św. Od tamtej chwili codziennie o 21.00 modlono się Apelem Jasnogórskim, codziennie odprawiano Msze św. w kaplicy na cmentarzu komunalnym, a w tym samym czasie powstawała kaplica - w imponującym tempie, przy wielkim zaangażowaniu parafian i ludzi dobrej woli. - Wiele elementów naszej kaplicy pochodzi z zamkniętego kościoła z Holandii, inne przedmioty sakralne są darem pielgrzymów do San Giovanni Rotondo, gdzie znajduje się sanktuarium św. o. Pio, oraz jest darem wielu osób duchownych i świeckich - mówi ks. proboszcz Tomasz Markowicz.
- Razem możemy iść do przodu. Ta kaplica to jeszcze nie koniec. To dopiero przystanek na drodze, na którą wspólnie weszliśmy 16 czerwca - mówił w kazaniu nowy ksiądz proboszcz. Przywołując postać patrona nowej wspólnoty, przypomniał trzy wskazówki bardzo bliskie świętemu z Pietrelciny: - Prawda, pokora, pobożność: niech to będzie kierunek naszego wspólnego wędrowania. Pomóżcie, abyśmy jako wspólnota parafialna odkryli wartość tych słów, abyśmy swoim życiem wypełnili ich treść - akcentował ks. Markowicz.