Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Solidarni

W najbliższą niedzielę akcja "Katedra katedrze" - płocczanie wspomogą remont świątyni w Gorzowie Wielkopolskim po pożarze.

W miniony weekend doszło do pożaru w katedrze pw. Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wielkopolskim. Pierwszą świątynię diecezji zielonogórsko-gorzowskiej czeka remont wieży, w której pojawił się ogień. Jak podaje „Gość Zielonogórsko-Gorzowski”, została zniszczona tarcza zegara, a także uszkodzona miedziana blacha na kopule i wieżyczce oraz prawdopodobnie ich drewniane podpory.

Już w dzień po pożarze, w niedzielę parafia katedralna w Płocku z własnych pieniędzy wsparła odbudowę katedry gorzowskiej. W najbliższą niedzielę, 9 lipca, z inicjatywy tej parafii zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek pod hasłem: „Katedra katedrze”. Kwesta będzie się odbywać po zakończeniu wszystkich Mszy św.: o 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.

O akcji płocka parafia katedralna informuje też na stronie internetowej: katedraplock.pl oraz profilu FB i Instagramie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma