Nowy numer 43/2020 Archiwum

Żywy ołtarz w duchu Fatimy

Dzięki zaangażowaniu osób duchownych i świeckich powstał żywy ołtarz, przy którym rozpoczęła się procesja Bożego Ciała.

Jego twórcami są mieszkańcy trzech przasnyskich ulic: św. Stanisława Kostki, J. Kilińskiego i Ciechanowskiej, którym w tym roku powierzono to zadanie, oraz s. Izajasza, klaryska kapucynka i o. Jan Koziatek, pasjonista.

Jak przyznają, ołtarz, który stanął w święto Bożego Ciała przy klasztorze ojców pasjonistów, to wspólne dzieło grona współpracujących ze sobą osób.

- Ostateczny kształt naszego ołtarza wyłonił się w toku swoistej "burzy mózgów" - wyjaśnia inicjator przedsięwzięcia Bogusław Brykała, katecheta, który zwraca uwagę na wielkie zaangażowanie mieszkańców trzech ulic w parafii św. Stanisława Kostki.

Uczestnicy procesji Bożego Ciała, którą rozpoczęła się właśnie przy tym ołtarzu, byli pod wielkim wrażeniem pomysłowości jego wykonania oraz głębokiego przesłania duchowego, nawiązującego do 100. rocznicy objawień fatimskich.

Oczom wiernych ukazał się widok trójki modlących fatimskich pastuszków - Franciszka, Hiacynty i Łucji, w których postacie wcielili się Gabrysia, Ania i Michał - mali mieszkańcy ul. Kilińskiego.

Tradycyjnie, uroczystości Bożego Ciała połączyły dwie najstarsze parafie w mieście nad Węgierką: św. Wojciecha i św. Stanisława Kostki. Tegoroczna procesja przeszła ulicami centrum miasta z kościoła ojców pasjonistów do przasnyskiej fary.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama