Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Stulecie w mundurze

Ochotnicza Straż Pożarna w Goleszynie świętuje 100-lecie istnienia.

Nad powstaniem OSP w podsierpeckim Goleszynie trudził się m.in. ówczesny proboszcz parafii św. Mateusza Apostoła ks. Jan Wiloch, który został również jej pierwszym prezesem.

- Jubileusz 100-lecia działalności straży skłania nas do zadumy i refleksji nad tym co już było, a działaczy zachęca do planów na przyszłość , z poszanowaniem historii jednostki i osiągnięć poprzedników- mówił do strażaków ks. Andrzej Zakrzewski, diecezjalny duszpasterz strażaków, który przewodniczył również jubileuszowej Mszy św. koncelebrowanej. Towarzyszyli mu: ks. Roman Godlewski, proboszcz parafii oraz ks. Kazimierz Bartosiewicz, dawniej posługujący tu duszpasterz.

Jubileusz był również okazją do odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamiątkowej, odznaczenia sztandaru OSP Goleszyn Złotym Znakiem Związku OSP RP oraz uhonorowania strażaków indywidualnymi odznaczeniami. Oprawę muzyczną święta goleszyńskiej straży zapewniła działająca od 1948 roku orkiestra pod batutą Edwarda Wielgóckiego.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma