Nowy numer 43/2020 Archiwum

Familijny szlak

Przez 5 miast naszej diecezji idą Marsze dla Życia i Rodziny.

"W tych dniach w wielu miejscowościach naszej diecezji organizowane są Marsze dla Życia i Rodziny, w które włączają się ruchy i stowarzyszenia katolickie oraz inne organizacje i władze samorządowe. Zapraszam do licznego udziału w tych marszach całe Wasze rodziny: babcie, dziadków, rodziców, dzieci. W szczególności proszę o udział pary małżonków świętujących okrągłe rocznice małżeństwa, a zwłaszcza srebrnych i złotych jubilatów. Liczę na obecność kapłanów i sióstr zakonnych. Ufam, że będzie to wielkie święto życia i rodziny, bo zawsze jest »Czas na Rodzinę«, jak głosi tegoroczne hasło marszu" - napisał bp Piotr Libera w zaproszeniu do wiernych diecezji.

II Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w minioną niedzielę w Mławie. Po Mszy św. w kościele parafii Świętej Rodziny uczestnicy wydarzenia przeszli do parku miejskiego. Tam na estradzie odbyły się występy grup w ramach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością. Przed nami kolejne wydarzenia: w Płońsku, Ciechanowie, Płocku i Pułtusku.

4 czerwca, Płońsk. II marsz rozpocznie się Mszą św. w parafii św. Michała Archanioła o 11.30. Następnie uczestnicy przejdą ulicami: Płocką, Grunwaldzką, Młodzieżową do parafii św. Maksymiliana M. Kolbego, gdzie odbędzie się festyn rodzinny.

11 czerwca, Ciechanów. Marsz rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 w kościele farnym. O 12.30 wyruszy spod Farskiej Góry pochód, który przejdzie ul. Grodzką, pl. Kościuszki i ul. Warszawską na pl. Jana Pawła II, gdzie zakończy się koncertem Sylwii Lewandowskiej, Alicji Szemplińskiej i scholi z parafii św. Piotra Apostoła w Ciechanowie. Będzie to 5. edycja tego wydarzenia w Ciechanowie.

11 czerwca, Płock. Najstarszy, bo organizowany już po raz 6., w Płocku Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się Mszą św. w parafii św. Dominika na Górkach o 12.30 pod przewodnictwem bp. Libery. Następnie barwny korowód wyruszy o 12.30 ulicami miasta i przez most na Wiśle do parafii św. Benedykta w Radziwiu. O 15.00 rozpocznie się festyn rodzinny. W programie przewidziano m.in. występ zespołu Moja Rodzina i zespołu szkolnego oraz gry, zabawy, konkursy dla rodzin i poczęstunek.

11 czerwca, Pułtusk. Organizowany po raz 5. marsz rozpocznie się o godz. 15 przy Szkole Podstawowej nr 3. Korowód przejdzie ulicami: Tysiąclecia, Wojska Polskiego, 3 Maja, Świętojańską, przez rynek do amfiteatru przy Domu Polonii. - Chciałbym, aby w tym roku było to szczególnie święto dzieci komunijnych. Otrzymają one specjalne bony uprawniające do korzystania z atrakcji pikniku rodzinnego, który będzie zorganizowany w amfiteatrze, a na scenie wystąpi m.in. zespół ludowy Karniewiacy - mówi ks. Wiesław Kosek, dziekan pułtuski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama