Odnowiony gmach dawnej Kamery Pruskiej, siedzibę Delegatury Urzędu Wojewódzkiego poświęcił bp Piotr Libera.
- Po trzyletnim remoncie gmachu dawnej Kamery Pruskiej będzie służył znacznej części mieszkańców Mazowsza, przyśpieszy i ułatwi załatwianie spraw obywatelskich - mówił Zbigniew Sipiera, wojewoda mazowiecki, w czasie uroczystości inauguracji działania delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Kolegialnej w Płocku. - Nie zmieniamy urzędu, by urzędnicy mieli ładne gabinety, ale czynimy to dla sprawnej obsługi mieszkańców – stwierdził wojewoda.
Bp Piotr Libera dokonując poświęcenia odnowionego gmachu przypomniał, że po jego zbudowaniu na początku XIX wieku, władze pruskie umieściły na nim napis: "...dla sprawiedliwości i dobra społecznego". - Domyślamy się, że rozmaicie ową "sprawiedliwość i dobro publiczne" w tym gmachu pojmowano i urzeczywistniano. Rozmaicie... Niech zatem teraz – wspaniale odnowiony przez wolną Rzeczpospolitą – naprawdę służy sprawiedliwości i dobru wspólnemu, prawdziwej iustitiae i prawdziwej salus Rei Publicae. Pamiętajmy o tym, Szanowni Państwo, zwłaszcza tutaj, w tym szlachetnym gmachu, w tym Płockim Urzędzie Rzeczpospolitej! - mówił biskup płocki. Następnie poświęcił tablicę upamiętniającą prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i odnowiony budynek.
Na uroczystości, oprócz wojewody i biskupa płockiego, był obecny m.in. Tomasz Zdzikot, wiceminister administracji i spraw wewnętrznych, parlamentarzyści i Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.
Budynek Kamery Pruskiej został wzniesiony w latach 1802-1803 dla urzędu kamery czyli władzy administracyjno-skarbowej, według projektu niemieckiego architekta i urbanisty Dawida Gill’ego. Na przełomie roku 1806 i 1807, rezydował w tym miejscu Józef Wybicki - twórca Mazurka Dąbrowskiego, jako przedstawiciel Napoleona pełnił funkcję prefekta departamentu. Przez dwa stulecia historii gmachu był on m.in. siedzibą władz guberni, powiatu, województwa, a obecnie delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego