Nowy numer 48/2020 Archiwum

Utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu!

W ten weekend w Płocku dwie duże imprezy - Jarmark Tumski i Dni Chemika; organizatorzy proszą kierowców o szczególną ostrożność.

Jak informuje POKIS, już dziś, 1 czerwca od godz. 17 do godzin nocnych, wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na terenie płockiej starówki. Jest to związane z rozładunkiem i montażem infrastruktury IX Jarmarku Tumskiego, który potrwa od piątku do niedzieli, czyli od 2 do 4 czerwca.

W tych dniach, od 6.00 w piątek do północy w niedzielę, Stare Miasto zostanie wyłączone z ruchu drogowego. Na następujących ulicach: Kościuszki (wjazd od strony Pl. Obrońców Warszawy), Mostowa (rozwidlenie zjazd nad Wisłę i wjazd na Stare Miasto od strony mostu) oraz Piekarska (przy farze) zostaną ustawione zapory wjazdowe. Na zamknięty teren starówki będą mogli wjechać jego mieszkańcy, goście hotelowi, wystawcy, obsługa techniczna i organizatorzy.

W czasie Jarmarku Tumskiego częściowo z użytkowania zostanie wyłączony parking przed Teatrem Dramatycznym.

W ten weekend tymczasowa zmiana organizacji ruchu wprowadzona będzie także przy Orlen Arenie i przyległych ulicach, w związku z Dniami Chemika. Jak informuje biuro prasowe PKN Orlen, zmiany będą wprowadzane według poniższego harmonogramu.

3 czerwca, w sobotę, od godz. 00.30 do 4 czerwca, w niedzielę, do godz. 23.30 - zostaje wyłączony z ruchu odcinek ul. 7 Czerwca 1991 r. biegnący od skrzyżowania z ulicą Gwardii Ludowej do skrzyżowania z ulicą Łukasiewicza. Objazd tego odcinka wyznaczony zostanie ulicą Batalionów Chłopskich.

3 czerwca, w godzinach 8.30 - 13.00 - zostaje tymczasowo wyłączony z ruchu odcinek ul. I. Łukasiewicza na trasie od skrzyżowania z ul. Gałczyńskiego do ul. Chemików. Ograniczenia w tym czasie wystąpią także na ul. Długiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kobiałka do ul. I. Łukasiewicza. Objazd dla pojazdów ciężarowych powyżej 8 ton będzie w tym czasie przebiegał ulicami: Gwardii Ludowej – Bielska – droga powiatowa 5201W – Bronowo Zalesie – Draganie – Stara Biała –Zglenickiego.

Odcinki dróg na których zostaną wprowadzone tymczasowe ograniczenia, zostaną wygrodzone zaporami, a cały teren imprez zostanie wydzielony i ogrodzony. Dopuszczony zostanie dojazd pojazdów do parkingu komercyjnego i hali sportowej zlokalizowanych przy ulicy 7 Czerwca 1991.

Organizatorzy imprez proszą uczestników ruchu o wyrozumiałość, szczególną ostrożność i zwrócenie uwagi na znaki informacyjne i ostrzegawcze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama