Nowy numer 44/2020 Archiwum

Trzy noce z kulturą

Miasto nad Węgierką proponuje szereg ciekawych wydarzeń, które zaplanowano na ostatni majowy weekend.

W piątek 26 maja o godz. 19 Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu zaprasza dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Hasło tegorocznej akcji dla nich brzmi: "Czytanie porusza". Na pełną atrakcji podróż do Afryki małych amatorów przygód zabierze Robert Gondek – fotograf przyrody, podróżnik, organizator wypraw. Na dzieci czeka też escape room, czyli pokój zagadek, które każdy uczestnik zabawy bez problemu rozwiąże, używając własnej wyobraźni.

W sobotni wieczór 27 maja swoje podwoje otworzy Muzeum Historyczne. Przasnyska Noc Muzeów rozpocznie się tam o godz. 19 grami, zabawami i warsztatami dla najmłodszych. Dorośli będą w tym czasie mogli wysłuchać koncertu Poznańskiego Kwintetu Akordeonowego. Kolejnymi punktami programu będą: prezentacja "Przasnysz nieznany", prelekcja "Z historii przasnyskiego garnizonu (do 1945 roku)", spotkanie wspomnieniowe poświęcone wystawom plastycznym z cyklu "Stodoła", projekcja filmu "Muzeum Utracone". Będzie można też zwiedzać wystawy "Złoty wiek Przasnysza", "Wielka Wojna w Przasnyszu. 100. rocznica wybuchu I wojny światowej” oraz fotografii Tadeusza Myślińskiego "70 x 70".

26 i 28 maja miłośników filmów i muzyki rockowej zaprasza Miejski Dom Kultury. W piątek o 20.30 klub filmowy "Ale nakręcone" wyświetli film "Wielki błękit". W niedzielę o 16.00 rozpocznie się projekcja filmów dla dzieci. O 21.00 odbędzie się projekcja wybranej przez widzów komedii filmowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama