Nowy numer 42/2018 Archiwum

Proś o wielkie łaski

Diecezjalne uroczystości z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich odbyły się 13 maja w Ciechanowie, pod przewodnictwem biskupa płockiego.

W kościele św. Jana Pawła II został dokonany akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. W liturgii uczestniczył bp Mirosław Milewski, biskup pomocniczy diecezji płockiej.

W programie uroczystości:

  • godz. 11 - zawiązanie wspólnoty przy figurze Matki Bożej Fatimskiej, procesja różańcowa do kościoła parafii Matki Bożej Fatimskiej;
  • godz. 12 - Msza św. w kościele parafii Matki Bożej Fatimskiej, której przewodniczy biskup płocki Piotr Libera. W czasie Mszy św. zostanie dokonany akt zawierzenia diecezji płockiej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, odczyta go biskup płocki;
  • po Mszy św. - koncert chóru "Cantate Domino" z Grodna na Białorusi.

Do udziału w diecezjalnej uroczystości zaproszeni są wszyscy diecezjanie, w tym koła Żywego Różańca, duchowieństwo, przedstawiciele zakonów.

Aby godnie świętować 100. rocznicę objawień fatimskich, papież Franciszek udzielił odpustu zupełnego. Jubileuszowy odpust jest udzielany:

  1. wiernym, którzy przybędą z pielgrzymką do sanktuarium fatimskiego i tu pobożnie uczestniczyć będą w nabożeństwie lub modlitwie ku czci Najświętszej Maryi Panny, odmówią modlitwę Ojcze Nasz i Akt Wiary (Credo) oraz skierują wezwanie do Matki Boskiej Fatimskiej;
  2. wiernym, którzy w dniach rocznic objawień (13. dnia każdego miesiąca od maja do października 2017 r.) pobożnie nawiedzą figurę Matki Boskiej Fatimskiej uroczyście wystawioną na kult publiczny w dowolnym kościele, kaplicy czy w innym odpowiednim ku temu miejscu i wezmą tam udział w nabożeństwie lub modlitwie ku czci Najświętszej Maryi Panny, odmówią modlitwę Ojcze Nasz i Akt Wiary (Credo) oraz skierują wezwanie do Matki Boskiej Fatimskiej;
  3. wiernym, którzy z powodu podeszłego wieku, choroby lub innej poważnej przyczyny nie będą mogli udać się do miejsc dedykowanych Matce Boskiej Fatimskiej, jeżeli żałują za wszystkie popełnione grzechy i przed niewielkim wizerunkiem Matki Boskiej Fatimskiej wzbudzą w sercu szczerą intencję wypełnienia trzech powyżej wskazanych warunków, gdy będzie to dla nich możliwe oraz w dniach objawień zjednoczą się duchowo z uroczystościami rocznicowymi, za wstawiennictwem Maryi z ufnością ofiarowując Bogu miłosiernemu swe modlitwy i troski oraz poniesione ofiary.

Aby uzyskać odpust zupełny, wierni - szczerze pokutujący i powodowani miłością - powinni wypełnić następujące warunki: przystąpienie do sakramentalnej spowiedzi, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy