Nowy numer 46/2018 Archiwum

Fatima w Przasnyszu

Idziemy po fatimskich śladach w naszej diecezji.

Relikwie bł. Franciszka i Hiacynty Marto, pastuszków z Fatimy, towarzyszą od dwóch lat wspólnocie parafialnej pw. Chrystusa Zbawiciela. Na co dzień można je zobaczyć w stojącym na boczny ołtarzu relikwiarzu. Podczas odprawianych co miesiąc nabożeństw fatimskich wierni mogą je ucałować. Nabożeństwa te od lat gromadzą licznych czcicieli Matki Bożej, którzy przyznają, że można się podczas nich poczuć niekiedy niemal jak w Fatimie.

W jaki sposób relikwie trafiły do najmłodszej przasnyskiej parafii, wyjaśnia ks. proboszcz Romuald Ciesielski: - Tuż przed wyjazdem grupy pielgrzymów z naszej parafii do Fatimy we wrześniu 2014 r. zrodziła się myśl, aby owocem tej pielgrzymki, oprócz przeżyć duchowych, było sprowadzenie relikwii bł. Hiacynty i Franciszka Marto, pastuszków z Fatimy, świadków objawień Matki Bożej - opowiada ks. Romuald. - W związku z tym skierowałem pismo do biskupa diecezji Leiria-Fatima, Antónia Augusta Dos Nantos Marto, potwierdzone podpisem i pieczęcią bp. Piotra Libery, z uprzejmą prośbą o przekazanie relikwii. Pismo to wręczyliśmy w czasie naszej pielgrzymki. Relikwie pomagają nam w rozwijaniu kultu Matki Bożej, zwłaszcza w czasie nabożeństw fatimskich.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy