Nowy numer 24/2021 Archiwum

Komisarz w Glinojecku

Artur Wiśniewski został mianowany p.o. burmistrza miasta i gminy.

- Przed nami są dwa zadania: przede wszystkim służyć mieszkańcom do momentu wyborów, drugi punkt to przygotowanie przedterminowych wyborów burmistrza miasta i gminy Glinojeck - powiedział Artur Wiśniewski, były dyrektor Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, odbierając nominację na komisarza rządowego, który będzie pełnił obowiązki burmistrza.

Nominację dla Wiśniewskiego premier Beata Szydło podpisała w środę 10 maja, a przywiózł ją do Glinojecka i wręczył adresatowi Krzysztof Bieńkowski, dyrektor Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie.

- Pan Artur ma doświadczenie w pracy w administracji, był przez wiele lat dyrektorem, ma ukończone szereg studiów, jest doświadczoną osobą, kompetentną do tego, by państwa urząd poprowadzić do czasu wyłonienia w wyborach gospodarza gminy - mówił w Glinojecku Krzysztof Bieńkowski. - Życzę, by pan, pełniąc obowiązki burmistrza, miał z państwem, z pracownikami, z Radą Miejską jak najlepsze kontakty i żeby się wszystko dobrze układało.

- W samorządzie pracuję od 30 lat - powiedział Artur Wiśniewski. - Jestem osobą niekonfliktową, kompetentną, stanowczą. Myślę, że zarówno z urzędnikami, jak i z radnymi będzie mi się dobrze współpracowało. Już dziś zapowiadam, że będę państwa odwiedzał, pytał o różne problemy bieżące, które w tej przerwie narastały i przystąpimy do bieżącej działalności na rzecz mieszkańców.

Urodzony w 1965 r., pochodzący i mieszkający w Glinojecku Artur Wiśniewski ukończył m.in. Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Olsztynie, lubelski Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie i warszawską Szkołę Główną Handlową. Pracę zawodową rozpoczynał jako nauczyciel muzyki w latach 1986-1987 w Szkole Podstawowej w Płaciszewie. Szefował ośrodkom kultury w rodzinnym Glinojecku, Radzanowie, Płońsku. W latach 2011-2016 był dyrektorem Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Od ubiegłego roku Artur Wiśniewski i jego żona Aldona to Diecezjalna Para Doradców Życia Rodzinnego. - Żona nadal będzie pełniła funkcję doradcy życia rodzinnego, ja też zawsze będę pomagał rodzinom, które będą potrzebowały wsparcia i pomocy, a czy pozostanę doradcą - to rozstrzygnie się w ciągu ostatnich kilku dni - powiedział po otrzymaniu nominacji na komisarza.

Artur i Aldona Wiśniewscy oraz ich dzieci: Antonina, Gabriel, Szymon, Mikołaj i Jeremiasz - to znany nie tylko na Mazowszu zespół Moja Rodzina, wykonujący piosenki o tematyce religijnej.

Przedterminowe wybory (ich termin nie jest jeszcze znany) burmistrza Glinojecka muszą odbyć się, bo w marcu tego roku stanowisko to opuścił Waldemar Godlewski. Utracił on prawo wybieralności po tym, gdy płocki Sąd Okręgowy utrzymał w mocy zarzuty dotyczące przekazania bez wiedzy i zgody Rady Miasta i Gminy 65 tys. zł fundacji organizującej Festiwal Kultury Romów oraz bezprawnego, zdaniem sądu, umorzenia 30 tys. zł zaległych podatków właścicielce miejscowego hotelu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama