Nowy numer 46/2018 Archiwum

Idź do przodu, rób swoje

Od wielu lat Anna Kozera kieruje w Płocku charytatywnym stowarzyszeniem, któremu patronuje święty z Krakowa. W tej codziennej walce o przetrwanie dzieła, które pomaga wielu mieszkańcom miasta, sama społecznikowska pasja by nie wystarczyła.

Od dawna mogłaby zwolnić, odpoczywać na zasłużonej emeryturze; włożyć kapcie i poświęcić się tylko sprawom rodzinnym. Ale to nie w stylu pani Anny, płockiej społeczniczki, samorządowca, z wykształcenia hydrobiologa. To ona zakładała i prowadziła pierwsze laboratoria analityczne we Wrocławiu, Płocku i Włocławku, a od 1993 r. prowadzi Katolickie Stowarzyszenie im. św. Brata Alberta. To trochę jak jej czwarte dziecko, którego nie można porzucić. Bardzo wcześnie zahartowały ją doświadczenia wojny i okupacji. Zainspirowała ją też postać św. Brata Alberta.

Dostępne jest 10% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy